Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki piec kocioł na pellet, wycena instalacji CO i CWU z buforami.


Sadamwg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem przed zrobieniem nowej kotłowni w modernizowanym starym domu, kocioł na pellet + CWU 200 l + 2x bufory 800l, bo 1000 l się nie mieści, do buforów będzie podłączone jeszcze drugie źródło ciepła, które jest w innym budynku (letnia kuchnia) - instalacja doprowadzona już była używana do nagrzewnicy nadmuchowej. CWU ma być grzane z buforów. 

Szukałem firmy, instalatora do montażu kotłowni, bo łapie się na dotacje - 1 próg, dostałem kilka wycen, z których nie byłem zadowolony od 48 tys. do 64 tys. . Najtańsza wycena zawierała tylko jeden bufor kombinowany, rurki plastikowe brak ociepleń, bo niby się topią i bez grup pompowych. W innej miałem kocioł Kołton BioPellmax 15KW za 22tyś. netto🤔, za podłączenie jednego bufora dodatkowo 1000 zł. i tylko w najdroższej wycenie miałem więcej informacji oprócz nazwy tylko kotła. 

Patrząc na te wyceny, gdzie nie wiem, co będzie montowane oprócz pieca, postanowiłem wykonać kotłownie sam. Tylko nie wiem, co z dotacją i jaki wybrać kocioł, który będzie lepszy, tak żeby ogarnął nie tylko pellet A1, obsługiwał bufory, grzanie CWU z bufora i będzie jeszcze sterowanie strefowe np. z Techa . 

Myślałem nad tymi, dwa z nich miałem w wycenach. :

SAS BIO COMPACT PLUS 17 kW

DEFRO GAMMA 15 kW

Ogniwo Eko Pellet Kompakt 14 kW

Kołton Bio Pellmax 15Kw

https://cieplo.app/wynik/2agtq

Może znajdę jeszcze instalatora, który wyceni mi kotłownie z 8%Vat za materiał taniej niż sam mogę kupić.

Za wszelkie odpowiedzi i sugestie dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.