Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe


Rekomendowane odpowiedzi

Czy w ukladzie centralnego jak na zalaczonych zdjęciach da rade podlaczyć podlogówkę?

Ogrzewanie z kotłem gazowym. Ppompka tylko w kotle, w ukladzie 20 grzejnikow.

20240304_191142.jpg

20240304_191154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ze zdjęć wynika, że możesz wykonać od podstaw prawidłowe ogrzewanie podłogowe pozbywając się grzejników. Będzie potrzebne więcej informacji na temat innych pomieszczeń i kotłowni . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, pupek81 napisał(a):

Jakie dodatkowe informacje sa potrzene?

Przykładowo czy to tylko w tym pomieszczeniu chcesz zrobić podłogówkę w w całości mieszkania, jak wygląda kotłownia jaka jest kubatura całego mieszkania ( budynku ) proponuję zwrócić się do @sambor on robi wyliczenia takich instalacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Andrzej_M_ napisał(a):

Kolego @pupek81 jak już taki bajzel w domu zrobiłeś, to nie myśl teraz o podłogówce, tylko o prawidłowej izolacji wilgotnościowej i cieplnej podłoża przeznaczonego na ogrzewanie podłogowe (chyba, że nie jest to parter).

Izolacja też bedzie robiona

14 minut temu, tomekb napisał(a):

Przykładowo czy to tylko w tym pomieszczeniu chcesz zrobić podłogówkę w w całości mieszkania, jak wygląda kotłownia jaka jest kubatura całego mieszkania ( budynku ) proponuję zwrócić się do @sambor on robi wyliczenia takich instalacji .

Tylko w tych dwóch pomieszczeniach a co do kubatury to 298 m2 powierzchni grzewczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekb napisał(a):

Witam , ze zdjęć wynika, że możesz wykonać od podstaw prawidłowe ogrzewanie podłogowe pozbywając się grzejników. Będzie potrzebne więcej informacji na temat innych pomieszczeń i kotłowni . 

Ja bym te grzejniki zostawił spięte z jakimś kotłem na tzw kiedyś rub w razie W natomiast podłogówka od zera czyli na ten piach czy go jeszcze wybrać nie wiem nie widać ale z 10 worów cementu wymieszać grabiami przelecieć zagęszczarką rozłożyć najgrubszą folię 0,5mm styropian i rurki bez obliczeń tylko co 10 cm bo to uniwersalna odległość do wszystkiego pasuje a i zasilanie temperaturą niższą można zapodać , rurki wyciągać do rozdzielcza podłogówki to oczywiste i rób tak aby pętle miały 80 do max 90 mb nie więcej bo to niedobrze jak są za długie pętle , potem na koniec mały klimatyzator 3,5 kw wymiennik woda/gaz i za 4 tysiaki masz super tanie grzanie , wiem znów się odezwą marudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.