Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar Smart Fire 15 - problem z podajnikiem


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez freakelektryk,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Ostatnio borykam się z takim problem w moim piecu na pelet. Niestety dosyć często zapycha mi się podajnik ślimakowy przez co piec wchodzi w tryb awarii. Wszystko zaczęło się jakiś czas temu gdy musiałem wyciągnąć cały podajnik z pieca ponieważ do ślimaka dostał się spory kawałek folii z worka po pellecie. Od tamtej pory podajnik w piecu zapycha się regularnie. Być może jakoś źle złożyłem podajnik, na końcu są dwie zębatki które napędzają metalowe klapy zabezpieczające podajnik przed cofnięciem się ognia z paleniska (nie wiem jak to fachowo się nazywa). Podajnik poza tym nie wykazuje żadnych uszkodzeń mechanicznych. A może to kwestia peletu? Chociaż pelet kupiłem duża ilość z tej samej partii i do tej pory (przez 8 miesięcy) nic się nie działo. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? Z góry dziękuję za każdą cenna informacje. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem po części zdiagnozowany. To nie wina peletu. Sterownik załączający podajnik zacina się, podaje peletu aż zapcha cały piec i wtedy zapycha się również podajnik. Niestety układ elektroniczny zbudowany na triaku. Zobaczę czy montaż  nowego triaka pomoże. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym triakiem to tak nie do końca ok. Na manuału pracuje normalnie a w automacie piec potrafił chodzić dobrze nawet i 3 dni bez uwag. Tak jakby losowo triak dostawał zwarcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Temat rozwiązany. Elektronik wymienił wszystkie elementy sterujące podajnikiem i na razie wszystko działa dobrze. Szkoda tylko że mój sterownik sprzedali jako nowy a był po naprawie. Po zerwaniu plomb było widać że jeden kondensator nie jest oryginalnie lutowany. Ale co zrobić gwarancję wytrzymał. Tematu uważam za zamknięty. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej. Niestety temat powrócił. Tak więc muszę ponownie go otworzyć. Podajnik chodził jak należy przez dłuższy czas, ostatnio dostał znowu dwa razy szajby. Dział techniczny z firmy Lazar twierdzi że nie ma takiej możliwości żeby podajnik pracował przez taki długi czas żeby zasypac cały popielni, palnik oraz zapchać podajnik a niestety coś takiego się dzieje. Twierdzą że musi być wina gdzieś w nie domkniętym ruszcie lub z czujnikiem temperatury spalin. Na moje techniczne oko wszystko pod względem mechanicznym jest ok. Najgorsze że w tym dziwnym przypadku nie wyrzuca żadnego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.