Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar Smart Fire 15kw


Super78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczynam właśnie przygode z Lazarem i mam pytanie do posiadaczy takich kotłów.

Problem polega na tym że podczas normalnej pracy i wyłączeniu priorytetu cwu wogule nie grzeje wody użytkowej.

Czy to normalne? Poza tym nawet przy gorących grzejnikach powrót do pieca jest zimny.

Do ogrzania nowy dom. 60m2 podłogówki na parterze i grzejniki na piętrze 6szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest następujący. Nastawienia na picu fabryczne poza mieszaczem1 50 stopni i mieszaczem2  35stopni. Piec tem.75 i dobija do 55 i uruchamia pompy co i powrotu. Po kilku minutach temperatura na mieszaczu1 spada i wyłącza pompy. Tak przez 3 godziny i powrót instalacji zimny. Instalacja na zaworze czworodrożnym. Pozycja zaworu czterodrożnego cały czas na maksa na zasilanie instalacji i mam wrażenie że ani troszke nie puszcza na powrót(na zawór tv 55) ciepłej wody a piec dostaje na maksa zimą z powrotu i sie wychładza.

Zamontowałem panel do sterowania pokojowego z zadaną tem. pokojową 21 ale to nic nie dało.

Po całym dniu w kotłowni jedyne co sie udało to rozpędzić instalacje ale po zakręceniu wszystkich grzejników na pietrze  oprócz jednego i puszczanie kolejnych w jakiś odstępach czasowych.

Przedtem grzały ledwo do połowy. Po razpędzeniu instalacji ruszyła i podłogówka na parterze i piec zaczął trzynać temperature. Niestety po wyłączeniu sie pieca i ponownym rozpaleniu znów ten sam problem.

Piec Lazar Smartfire 15 + sonda.Panel pokojowy z termostatem. Na piętrze 8 grzejników. Na parterze około 60m2 podłogówki. Instalacja na zaworze czterodrożnym z siłownikiem. Wszystko podłączone zgodnie ze schematem. Odebrane i odpalone na pierwszyn rozruchu przez serwisanta.

Dzwoniłem do Lazara w sprawie nastawień ale dostałem numer do jakiegoś kierownika który i tak nie odbiera.

Jalieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ jest zły i nie będzie działał. 

Musisz przerobic. Musisz dołożyć sprzęgło i zrobić wedlug rysunku 27 ale w układzie zamkniętym. 

Producent nie zawsze ma rację i najczęściej te rysunki robią ludzie nie do końca mający pojęcie. 

W zasadzie to powinieneś kazać im ustawić tą instalację. Podejrzewam że w tri miga usunęli by schemat. 

 

Wejdź na stronę pellux.pl i wybierz u góry zakładkę schematy. Tam masz poprawne instalacje niezależnie jaki kocioł na pellet.

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.