Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie pompki CO


Mefi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przed sezonem wymieniłem 3 grzejniki ze starych stalowych na stalowe płytowe.

Na początku sezonu był problem z grzaniem jednego z nich. Udało się to rozwiązać poprzez ustawienie pompki CO na najwyższy biegu. Standardowo miałem ustawioną ją na pierwszym biegu. Model pompki to Circula Mercurio.

Po jakimś czasie zauważyłem, że nie zmieniając nic grzejniki grzały jakby słabiej, losowo ustawiłem pompkę na tryb HPP i od tej pory wszystko działało super. Jakieś dwa tygodnie temu zauważyłem że pompka pobiera coraz więcej prądu w trybie HPP. Na początku było to niecałe 20w a później nawet 31w. Sprawdziłem filtr przed pompka i było tam dużo syfu. Po skręceniu wszystkiego z powrotem pompka znowu pokazywała 19w ale znowu był problem z tym grzejnikiem. Udało się rozwiązać problem w podobny sposób.

Po ustabilizowaniu temperatury w domu skupiłem się na ustawieniu samej pompki ponieważ na 3 biegu kocioł nie był w stanie się dogrzać. Po zmianie na tryb HPP zaczął on pokazywać 45w tak jak na 3 biegu. Ustawiłem więc drugi bieg, tryb LPP i w tych trybach w domu było ciepło ale kocioł dalej miał problem się dogrzać i palił jak smok.

Na pierwszym biegu oraz w trybie auto kocioł nie ma problemu z pracą, pracuje stabilnie ale daje mi się odczuć w domu że instalacja nie działa z pełną sprawnością oraz ten jeden grzejnik grzeje bardzo słabo, praktycznie wcale. 

Wydaje mi się że w filtrze na początku nagromadziło się dużo zanieczyszczeń, dlatego po zmienieniu trybu pracowała ona z większą wydajnością, natomiast teraz nie umiem znaleźć złotego środka. Pierwszy bieg i tryb auto to za mało, reszta trybów za dużo. 

Znalazłem dwa rozwiązania:

1) wymienić pompkę

2) przymknąć zawór kulowy za pompka tak żeby zmniejszyć jej trochę przepływ np w trybie LPP ale nie wiem czy nie będzie to źle wpływało na pompkę. 

 

P.s. wiem że muszę przepłukać instalację, szukam opcji tymczasowej. Filtry były czyszczone przed sezonem. 

IMG20240123213811.jpg

IMG20240111160340.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ile jest grzejników w tej instalacji?

Głowice termostatyczne na każdym?

Opisz po krotce co masz, jaki kocioł, jak zrobiona kotłownia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.