Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miarkownik, podróbki czy co to?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Rozwalił mi się miarkownik, kupiłem na wymianę honeywell fr124,  podobno dobre są, ale towar przyszedł "luzem" coś ala oem, w pudełku po czymś innym, bez instrukcji, sam miarkownik nie ma na pokrętle wybitego napisu honeywell tylko jakiś mały kwadrat, część plastikowa ładna nowa, część metalowa porysowana brudna ze śladami pasty.

O co tu chodzi, robią podróbki miarkowników? czy to używka czy może fabryka testuje każdy, zastanawiam się czy jak zamówię w innym sklepie to dostanę to samo.

On nie ma logo na pokrętle a na zdjęciach jest ładny napis honeywell, inna ciekawa sprawa że te honeywele są tylko na ruskim i polskim YT, jakby reszta świata ich nie znała.

Ktoś coś?

 

00000005.20240106_011406.thumb.jpg.3c96ffa5c9f77191b28ea84f41faacb4.jpg

 

00000003.20240106_011436.thumb.jpg.7ae1eb7924a97e6bc5d2ca08edacc093.jpg

00000002.20240106_011503.thumb.jpg.1a28720261413bf19520397b6a9f81d5.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przynajmniej nikt nie pisze na tym ze to honeywell

Piszą tylko że 'made in Germany', ale pewnie dotyczy to naklejki.

 

PS to może mieć coś wspólnego z tym:

https://www.resideo.com/pl/pl/produkty/woda/armatura-zabezpieczajaca-i-termostatyczne-zawory-mieszajace/zawory-bezpieczenstwa/fr124-3-4a-regulator-ciagu-przylacze-3-4-fr124-3-4a/

 

ale patrząc na sposób sprzedaży, wygląd, dostępne informacje to myślę że to zwykła chińszczyzna, a 'oryginału' Honeywella juz dawno nie ma (no chyba że na zdjęciach).

Edytowane przez nightwatch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co nie czeski REGULUS RT4 ? Z plastiku ma tylko kolko,potrzebuje tylko czas od czasu posmarowac,jako každy.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jakiś korporacyjny przewał z prawem do własności marki,  okazało się że ten kwadrat to logo resideo. Co nie zmienia faktu że miarkownik jest z demontażu.

Z regulusem internet mnie zniechcęcił, pełno tematów że się zacinają są powolne, i trzeba je tuningować więc nie wiem.

Bo miałem, też niby metalowy esbe, najpierw połamało się pokrętło bo z jakiegoś miękkiego plastiku ale posklejałem, a teraz się mocowanie ramienia poluzowało i przy próbie naprawienia rozlazło się całkiem i ten "bolec" co w tym modelu ma kształt Y pofrunął sobie gdzieś, a że ma durny kształt to nawet się nie da dorobić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulusa tylko potrzebne 1x w sezonu prosmarowac olejom,bo popiol leci po kotlowni i mechanizm sa zacina,chodzi skokowo i nie plynnie.Mialem zawsze w jednym,drugim domu,szkole i nigdy žaden problem.Kotly na zlom i miarkowniki ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.