Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamen Kompakt Lux 25kW - ustawienie prawidłowych parametrów spalania


PelletPioneer

Rekomendowane odpowiedzi

Pompę sprawdzisz poprzez praca ręczna. 

Po wygaszeniu wciśnij pompa co i zobaczysz która pracuje

Zasyp możesz dać jeszcze na 35 sek ale to już trzeba obserwować co się dzieje. 

Zadana może zostać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie prosty sposób na sprawdzenie 🙂 Zaznaczyłem na zdjęciu 

Po zmianie zasypu na 35 trzeba obserwować co się dzieje, ale jak można zareagować? Wciskając np wygaszanie pieca? Czy chodzi o obserwacje ewentualnych alarmów? 
Jeśli nie zasyp to który parametr jest bezpieczniejszy do zmiany? 

IMG_9056.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już dużo wyjaśnia. 

Pompa za kotłem jest podłączona pod urządzenie dodatkowe nr 1 w menu instalatora. Musisz jeszcze raz odczytać wartości pracy z tego wyjścia (może zdjęcie) 

Odnośnie pompy CO(tej na grzejniki) wartość pracy ustawiamy w temperaturze załączania pomp tam jest teraz 45. Zmień to na 47 na początek. Po tym zabiegu pompa CO jak i pompa CWU będą startowały właśnie od progu 47 st. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie dodatkowe 1:

- rodzaj pompy: pompa podłogowa
- regulator pokojowy: regulator TECH RS, Regulator Standard (obydwa odznaczone)
- temp min: 30 
- temp max: 50 
- wybór czujnika: Czujnik CO
- wybór czujnika: Czujnik dodatkowy 1 

MENU => Nastawy temperatur => Temperatura załączenia pomp: 45 => 47

 

IMG_9059.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję tak

Jeżeli kocioł odpalił się bez problemu z dawka 35 to pozostawiłbym. 

Urządzenie dodatkowe 1 

Rodzaj pompy: zmiana na "Pompa CO" 

Pokażą się wartości :

Próg temperatury - dajmy 46

Histereza - dajmy 1

Wybór czujnika - dajmy czujnik CO

 

Nastawy temperatur - temp. zał. pomp dajmy na 48st

Obserwować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia po nocy palenia po zaproponowanych zmianach. Z mojej obserwacji wynika, że piec długo osiąga temp 55 po czym w końcowej fazie dochodzi do 60, kiedy już pomieszczenia są dogrzane. W trakcie wygaszania dochodzi do 67.
 

Nie rysuje nam się wykres CO oraz CWU. Jest dostępna tak jakby tylko 1h wstecz?  

Czy przy takich rezultatach na palniku mogę zostawić piec bez nadzoru do Niedzieli wieczór czy lepiej go wygasić? O 12:00 muszę wyjść. 

IMG_9074.jpeg

IMG_9075.jpeg

IMG_9077.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zostać. Co do wykresu to musiał być chwilowy zanik napięcia i dlatego skasowało. Warto było by pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu (UPS) 

Co do pozostałości na palniku tu trzeba coś pokombinować może jeszcze z ewentualnym czyszczeniem palnika w pracy. 

Ogólnie zdalne ustawienie wszystkich parametrów to ciężki orzech każda instalacja jest inna trzeba troszkę posiedzieć i pokombinować także tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, UPS tutaj rozwiąże sprawę. Najprawdopodobniej było tak jak mówisz, że był zanik napięcia. 
W menu instalatora => Czyszczenie - częstotliwość czyszczenia jest ustawiona co 10 minut. Zmniejszamy ja? 
 

Widzę właśnie, że ustawienie wszystkich parametrów spalania to ciężki orzech na miejscu a co dopiero zdalnie, ale to naprawdę ciekawi i cieszy jak jest poprawa. 

Naprawdę mi się trafiło, że jest Fachowiec, który chce i potrafi pomóc tutaj na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo ale myślę że na forum jest więcej i to lepszych fachowców. 

Jeżeli chodzi i czyszczenie rusz w pracy to u mnie jest 1 godzina ustawiona. Palnik tak czy inaczej zawsze czyści się na koniec cyklu pracy. 

W menu serwis też są ustawienia rusztu zobacz co tam jest. 

Napisz ile u Ciebie trwa cykl od rozpalenia do wygaszenia w tych temperaturach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu serwis => Ruszt => Okres czyszczenia - mamy ustawione 0:00

Te ustawienie nowe w temperaturach jakie podałeś wczoraj, były wpisane na noc. Nad ranem był zanik więc skasował nam się wykres. Przesyłam to co mamy na ekranie. 
 

Nie notowałem niestety jak pracuje piec bo od rana odśnieżam 🙂 

IMG_9079.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaw częstotliwość czyszczenia na powiedzmy 25min. 

Rozumiem że odnośnie ustawienia palnika pod względem płomienia i ogólnie nagrzewania pomieszczeń ta na razie jest ok? 

Ciekawi mnie jak wygląda wymiennik kocioł w środku. Szkoda że nie masz czujnika temp. spalin to też dużo pomaga w ewentualnym ustawieniu spalania. Może warto ponownie zainstalować te zawirowywacze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś pół godziny muszę wyjechać i zostawiam piec do jutra. Jeśli to nie problem to zostawiam jak jest i zmienię częstotliwość czyszczenia w Niedzielę wieczorem. Dodatkowo spróbujemy też jutro zainstalować zawirowywacze. 
Zrobię też zdjęcia kotła w środku w każdej komorze. Co do płomienia wydaje sie, że jest ok. Nagrzewanie pomieszczeń wydaje mi się teraz wolniejsze, przez to że piec dochodzi wolniej do tych 60 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolorze wymiennika wygląda że nie jest najgorzej. Zawirowywacze można zainstalować. Zostaje nam jeszcze to czyszczenie rusztu. 

Zmień jeszcze w ustawieniach minimalną przerwę podajnika na +1 

Nie pamiętam było chyba 17 to daj 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem zachowanie rusztu w pracy ręcznej. Zauważyłem, że przesuwa się on jakieś 1mm/s. 

Po wyjściu z pracy ręcznej (piec wygaszony) włączyła się procedura czyszczenia. Pewnie dlatego, że ruszyliśmy rusztem? Ruszt poruszył się maksymalnie do tyłu i wrócił do normalnej pozycji. Piec wyświetlał to jako „Ruszt 100%”. 

Zdziwiło mnie to, że przykładając rękę do rusztu w ogóle nie czuć było podmuchu powietrza w trakcie „Ruszt 100%” mimo włączonego wentylatora. Czuć było delikatnie podmuch w jego górnej części nad ślimakiem, który dawkuje pellet. Wrzucam jedno zdjęcie

IMG_9141.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy ręcznej rusztu wentylator nie działa. Podczas czyszczenia w trakcie czyszczenia pracy rusztu ma wentylator pracować z pełną mocą - trzeba to zaobserwować. 

Po pracy ręcznej rusztu jeśli wrócimy do menu ruszt jeszcze raz się uruchomi samoczynnie i ustawi się do pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.