Skocz do zawartości

PelletPioneer

Forumowicz
  • Postów

    66
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia PelletPioneer

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat
  • Współtwórca
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. @aparatowypl Witam po długiej przerwie 🙂 Z powodu przeprowadzki nie byłem aktywny dłuższą chwilę. Chwilę po tym jak Kolega wrzucił info na temat tego pelletu zamówiłem 1 tonę i testowałem, ale nie było super rezultatów. Tata zamówił pellet od jakiegoś lokalnego dostawcy i z tego co mówił, brak zanieczyszczeń na palniku, wszystko ładnie się spala. Podeślę info co to za pellet jak będę w domu 😉 Ciekawostka - pellet jest najtańszy ze wszystkich dotychczas kupowanych 🙂
  2. Ok, dzięki za informacje. Zostaje przynajmniej na razie, jak nie ma innego pomysłu, zrzucanie tego co palnik nie spalił ręcznie. Trochę tego nowego pelletu spaliłem i specjalnie czekałem dłużej, bez czyszczenia tacki i palnika, żeby pokazać jak to wygląda. Popiół jest inny (kolor), pewnie dlatego, że pellet ma inną kaloryczność (4.6 zamiast 4.9) oraz jego skład to tylko drewno iglaste. Z racji tego, że teraz popiół jest czarny a trochę zostało jeszcze do spalenia nowej dostawy pelletu Lava, jaki parametr moglibyśmy na próbę zmienić i w którą stronę?
  3. Witam po dłuższej przerwie 🙂 Powiem szczerze, że myślałem, że będzie znaczna poprawa po zmianie pelletu, ale niestety rezultat jest prawie identyczny. Zamówiony pellet to Lava 6mm Stelmet. Piec wypalił już praktycznie połowę zasobnika (80 kg). Ostatnie temperatury w dzień około -10, w nocy dochodziło do -20. Przy pracy PID 100%: - temperatura płomienia około 4800, 5300, 5700, dochodzi nawet do 6000 - temperatura spalin 135 stopni Czy mamy jakiś pomysł co można zmienić, żeby spróbować wyeliminować ten osad z palnika?
  4. Dzięki za informację, będę obserwował czy temperatura wzrasta, ale podejrzewam, że przy regularnym czyszczeniu wymienników będzie tak samo. Zawirowywacze są na miejscu (3 sztuki). W menu serwis maksymalna temp spalin to 220 stopni. Palimy i obserwujemy, za jakiś czas pewnie spróbujemy z innym paletem i dam znać jaki rezultat 😉
  5. Ok, mamy zamontowany wkład kominowy z nierdzewki 1.0 oraz podłączyłem czujnik temperatury spalin zaraz za kolanem. Piec na czas pracy był wygaszony, więc chwilę potrwa zanim dogrzeje pokoje oraz CWU. Pracuje od 1.5h, praca PID 100%, temperatura spalin 111 stopni. Płomień między 4200 a 5300 stopni.
  6. Jutro będzie montowany wkład kominowy. Czekam też na dostawę czujnika temperatury spalin. W jaki sposób poprawnie go zamontować? Nie znalazłem niestety tej informacji w instrukcji sterownika. Czujnik (PT1000) wg. zdjęcia ma dwa przewody. Co do pozostałości na palniku, sprawdźmy raz jeszcze ustawienia czyszczenia: Menu Instalatora => Czyszczenie => Częstotliwość czyszczenia 25 minut Menu Serwis => Ruszt Czas pracy: 1:30 (min:sek) Czas otwarcia: 3:00 (min:sek) Okres czyszczenia: 0:00
  7. Jeśli moderatorzy nie mają nic przeciwko, zostawmy ten temat otwarty jeszcze przez jakiś czas. Po nowym roku zamówię inny pelet, aby sprawdzić jak będzie wyglądać spalanie i czy będą jakieś pozostałości na palniku. Prawdopodobnie będzie to pellet "Lava". Zastanawiam się też nad zakupem tego czujnika temperatury spalin. Czy dzięki niemu dodatkowa wartość będzie pomocna dla sterownika do ustawienia parametrów spalania w pracy PID? *** Zaraz po nowym roku będziemy montować również wkład kominowy ze stali nierdzewnej, czy jego montaż będzie miał wpływ na spalanie?
  8. Ok, czas na aktualizacje 🙂 Minimalny czas przerwy podajnika ustawiłem z powrotem na 19s po kilku cyklach. Kilka dni nie czyściłem palnika po to, aby wrzucić zdjęcie jak to wygląda. Komory spalania wyglądają super, jednak to co zostaje na palniku, już nie do końca. Pytanie czy mamy jeszcze jakiś pomysł co zmienić i obserwować, czy należy to zaakceptować i co jakiś czas, zrzucać to ręcznie?
  9. Przypomnienie czyszczenia wymiennika mamy ustawione w kalendarzu właśnie 1x tydzień, aby usunąć popiół i odkurzyć pułki. Zainteresowałem się ustawieniem histerezy po obserwacji pracy regulatora. U mnie na tym modelu niestety można wybrać tylko dwie opcje (1.0 lub 0.5). Mamy wybrane od wczoraj 0.5 Widzę teraz, że na palniku nadal zostaje popiół (czarny, po kontakcie bryłki rozsypują się). Zmieniam na próbę w zPID, minimalna przerwa podajnika z 19 => 18
  10. Ok, piec wykonał kilka cykli grzania wrzucam zdjęcia komór spalania. Zmieniłem jeszcze na próbę histerezę sterownika pokojowego. Była ustawiona na 1 stopień, zmieniłem na 0.5 - regulator będzie szybciej reagował na zmianę temperatury w pomieszczeniu. Jutro zmienię o 1 mniej, minimalną przerwę podajnika i obserwujemy. Na palniku nadal dużo nie zrzuconego popiołu.
  11. Obserwowałem przez te kilka dni piec i wydaje się, że zostaje nam tylko w jakiś sposób zniwelować/usunąć zalegający popiół na palniku. Otwory sprawdziłem za pomocą kamerki z lampą i drutu. Są drożne, ale mimo tego i tak wydaje się, że powietrze w ogóle nie dmucha na tą ruchomą tackę. Zamówiłem też ostatnio nową dostawę pelletu. Ten sam, ale inny dostawca. Spalanie nadal identyczne. Czy mamy jeszcze jakieś pole do popisu z ustawieniami spalania żeby coś przetestować?
  12. Dziękuję za wyjaśnienie. Czekałem, aż piec dogrzeje pomieszczenie i rozpocznie wygaszanie. W trakcie "Ruszt 100%", ruszt pracuje przesuwając się w stronę wentylatora i wraca do zadanej. Nadal jednak przykładając dłoń czuć podmuch tylko w górnej części palnika. Dół tam gdzie leży popiół - zero wiatru.
  13. Sprawdziłem zachowanie rusztu w pracy ręcznej. Zauważyłem, że przesuwa się on jakieś 1mm/s. Po wyjściu z pracy ręcznej (piec wygaszony) włączyła się procedura czyszczenia. Pewnie dlatego, że ruszyliśmy rusztem? Ruszt poruszył się maksymalnie do tyłu i wrócił do normalnej pozycji. Piec wyświetlał to jako „Ruszt 100%”. Zdziwiło mnie to, że przykładając rękę do rusztu w ogóle nie czuć było podmuchu powietrza w trakcie „Ruszt 100%” mimo włączonego wentylatora. Czuć było delikatnie podmuch w jego górnej części nad ślimakiem, który dawkuje pellet. Wrzucam jedno zdjęcie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.