Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viessmann vitodens 100-w B1HF + tecefloor 2w1 problem z temperatura


grycu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników 🙂 Panowie, po przewertowaniu różnego rodzaju forów wychodzi na to że mam nie do końca dobrze zrobiona instalacje podłogówki w domu ( oczywiście hydraulik dewelopera twierdzi że wszystko jest super ).  Postanowiłem zasięgnąć waszej opinii w tym temacie gdyż jest to moja pierwsza przygoda z ogrzewaniem podłogowym. 

Dom 60m2 parter i 60m2 piętro. Wszędzie czytam że temperatura na kotle na zasilaniu przy ogrzewaniu podłogowym powinna oscylowac w granicach 30°, przy moich ustawieniach na sterowniku BSOP na 22.8° w dzień i 22.6° w nocy, piec nie daje rady dogrzać domu do zadanej temperatury (przy  zmianie na 40° dogrzewa normalnie). Przepływy góra i dół ustawione na ok. 1.5l/min. Czy waszym zdaniem tak powinno być? 

 

Dorzucę kilka zdjęć mojej instalacji. Parter i piętro takie same rozdzielacze, podłogowka co 10cm ale podobno te rozdzielacze są słabe do pieca gazowego kondensacyjnego. Będę wdzięczny za każdą opinie.

20231123_195845.jpg

20231123_195835.jpg

20231123_195810.jpg

20231123_195804.jpg

20230228_091450.jpg

20230228_091218.jpg

20230228_091459.jpg

20230228_091418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wylewka już wylana jest, czy to jest w takim stanie jak na zdjęciu?

Jeżeli nie ma wylewki, to nie ma w czym się skumulować energia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wacio1967 napisał(a):

A wylewka już wylana jest, czy to jest w takim stanie jak na zdjęciu?

Dom wykończony, mieszkamy od czerwca 🙂

 

4 minuty temu, sambor napisał(a):

Te rozdzielacze nie nadają się do kotła gazowego, to typowe do kotła na paliwo stałe.

No właśnie czytałem już o tym...Nie mam pojęcia co z tym teraz zrobić, czy da się zmodernizować obecne? Czy jedyna opcja to wymiana na zupełnie inne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana na inne czy przeróbka tych to jeden czort, ale zmienić trzeba.

Jak chcesz przerabiać, to potrzeba zaw 3-D mieszającego z termoregulacją lub z siłownikiem, pompa da się wykorzystać , dod przy zaw 3-D z siłownikiem trzeba jakiś sterownik zaworu.

+ oczywiście jakiś kumaty hydraulik, który to ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.