Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich . noszę się z zamiarem włączenia kominka wolnostojącego z płaszczem wodnym do zamkniętej instalacji co. od maraca można instalować takie kominki jeżeli instalacja jest wyposażona w zabezpieczenie termiczne do schładzania . znalazłem taki schemat w sieci lecz nie bardzo wiem co to jest AUTOMATYCZNY ZESPÓŁ WSPOMAGAJĄCY 1,5 BAR? post-3487-1261478408_thumb.jpg

popatrzecie proszę na ten schemat i powiedzcie czy jest to dobre rozwiazanie. myslę że ten zespół wspomagający to jest to:http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/RA-G.pdf ale nie mam pewności . instalatorzy u nas nie wiedzą o co chodzi.

po dalszym szukaniu w sieci znalazłem cos takiego :Zabezpieczenie termiczne 5067 jest szcze- gólnie polecane do kotłów, które nie są wy- posażone w wymiennik chłodzący. Zawór za- bezpieczenia termicznego 5067 składa się z na- stępujących części: zaworu zwrotnego, reduk- tora ciśnienia, sterowanego termicznie zaworu napełniającego i wyrzutowego, czujnika tempe- ratury z kapilarą. Zawór redukcyjny jest połą- czony z siecią wodną, wyjście sterowanego ter- micznie zaworu napełniającego podłączone jest do przewodu powrotnego kotła, jak pokazano to na rysunku obok. Do przewodu zasilającego podłączony jest zawór wyrzutowy i gorąca woda z instalacji grzewczej wypływa, dzięki czemu ochładza się kocioł.

i to jest chyba rowiazenie optymalne i widzę ze znalazlo juz zastosowanie u jednego z forumowiczów:post-3487-1261479061_thumb.jpg wiec chyba nie jest zle.

powiedzcie co o tym myslicie .pozdrawiam

Opublikowano

Układ na rysunku zakłada brak wężownicy. Tzn. zawór termiczny wypuszcza wodę z wylotu kotła do kanalizacji, zaś automatyczny zawór dopustowy uzupełnia ten ubytek zimną wodą od "dołu" kotła kominkowego. Jeśli kocioł posiada wężownicę chłodzącą, zawór dopustowy pozostaje bez zmian (jak w każdym układzie ciśnieniowym), zaś zawór termiczny wstawia się pomiędzy wodociąg i wężownicę. Układ bez wężownicy również zabezpiecza kocioł, jednak posiada też określone wady:

1) kocioł doznaje większego szoku termicznego podczas pracy awaryjnej

2) podczas pracy awaryjnej woda w obiegu zostaje wymieniona (a jej stałość jest jedną z zalet instalacji ciśnieniowej)

Opublikowano

dziekuje za odpowiedz. myslalem podobnie wazne ze zadziala . bedzie to kominek wolnostojacy z plaszczem wodnym . mysle ze nie bedzie dla niego zabójcza taka sytuacja dopuszczenia zimnej wody z instalacji . a co na temat zabezpieczenia termicznego 5067 ? wydaje mi sie ono lepszym rozwiazaniem niz oddzielnie dwa zawory termiczny upustowy i automatyczny dopustowy chociaz moze drozszym co myslicie?

Opublikowano

Broń cię Panie Boże przed takim zastosowaniem tego zaworu....

Potrzebny Ci zawór redukcyjny do napełniania, np: SYR 2128 lub inny podobny

Do awaryjnego zrzutu trzeba zastosować zawór STS 33 lub inny podobny

No i zawór bezpieczeństwa 1,5bar, dla pewności 3/4'

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.