Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie ogrzewanie wybrac?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry od niedawna jestem wlascielka domu 40-letnigo. Dom nie jest ocieplony, bedzie dopiero w nastepnym roku. Powierzchnia wraz z garazem okolo 200m2, uzytkowa 110m2. W tym momencie jest piec na ekogroszek jednak zastanawiam sie nad wymiana. W domu sa grzejniki nie przwiduje mozliwosc instalacji ogrzwania podlogowego, z tego wzgledu wydaje mi sie ze pompa ciepla jest bez sensu. Mysle nad piecem na pellet lub zbiornikiem na gaz. Co myslicie ? A moze inna propozycja ogrzania domu? Co wedlug was najlepiej sie sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się sprawdzi na co Cię stać!

 

Żadnych szczegółów, jakie ściany, jaka instalacja itd. Stłukła mi się szklana kula i nie jestem w stanie Ci pomóc.

 

Zacznij od tego:

https://cieplo.app/

 

PS Wymianę źródła ciepła zacznij po ociepleniu.

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu 1 co zlikwidowałbym ten głupi garaż  wew budynku i przerobił na pokój lub cokolwiek byle nie garaż - bo to są mega straty ciepła.

Pelet jest drogi i upierdliwy - jak kupisz byle jaki pelet - nie chce sie to palić , potrafi wygasać itp.

Gaz jest najtanszy z twoich opcji i najmniej bezproblemowy.

Wszystko zależy na co cię stać i co chcesz.
Najtansze ogrzewanie to drewnem, potem węgiel, potem gaz i na koncu PC. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na przegrody zewnętrzne. Masz 1,14, a ma być 0,20. Tego 0,20 raczej nie uzyskasz, ale zacznij od docieplenia budynku.

Jak masz możliwość (niekiedy jest to możliwe), to podłogę na gruncie docieplić. Może masz piwnicę pod sobą (raczej nie, bo pisze na gruncie, ale różnie z tymi opisami jest), to strop obłożyć styropianem, lub wełną.

Wszystko kwestia kasy. Jak Cię stać i masz możliwość, to podłoga do remontu i ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni. Wiem że to wbrew temu co piszesz w pierwszym poście, ale rozważ tą propozycję. Ceny energii na 100% pójdą do góry. Im mniejsze zapotrzebowanie na kWh, tym lepiej na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 01:02, domi191203 napisał(a):

Dzien dobry od niedawna jestem wlascielka domu 40-letnigo. Dom nie jest ocieplony, bedzie dopiero w nastepnym roku. Powierzchnia wraz z garazem okolo 200m2, uzytkowa 110m2. W tym momencie jest piec na ekogroszek jednak zastanawiam sie nad wymiana. W domu sa grzejniki nie przwiduje mozliwosc instalacji ogrzwania podlogowego, z tego wzgledu wydaje mi sie ze pompa ciepla jest bez sensu. Mysle nad piecem na pellet lub zbiornikiem na gaz. Co myslicie ? A moze inna propozycja ogrzania domu? Co wedlug was najlepiej sie sprawdzi?

Jaka najwyższą temperaturę  zimą przy największych mrozach trzeba było ustawić na kotle żeby utrzymać w domu komfortową temperaturę ?

To bardzo ważna kwestia bo możliwe, że grzejniki są duże i wystarczy 40C lub bardzo małe i potrzeba 65C a to bardzo wiele zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.