Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy grzejnik nie grzeje.


seb455

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli autor tematu dokładnie narysował schemat instalacji to moim zdaniem błąd jest w sposobie podłączenia naczynia. Pierwszy to jak już koledzy wspominali podłączenie go na pionie grzejnikowym,a drugi to podłączenie do niego zasilania i powrotu jednocześnie. IMG_20230618_153444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podłączenie naczynia było w przypadku samopodgrzewania naczynia wzbiorczego, wtedy w naczyniu krąży woda i zabezpiecza naczynie przed zamarznięciem.

Naczynie powinno być podłączone z zasilania i jak najniżej.

Czyli przy naczyniu powrót zamieniamy z zasilaniem, na powrót odpowietrznik autom.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Popcorn1 napisał(a):

Jeśli autor tematu dokładnie narysował schemat instalacji to moim zdaniem błąd jest w sposobie podłączenia naczynia. Pierwszy to jak już koledzy wspominali podłączenie go na pionie grzejnikowym,a drugi to podłączenie do niego zasilania i powrotu jednocześnie. IMG_20230618_153444.jpg

26 minut temu, Popcorn1 napisał(a):

Jeśli autor tematu dokładnie narysował schemat instalacji to moim zdaniem błąd jest w sposobie podłączenia naczynia. Pierwszy to jak już koledzy wspominali podłączenie go na pionie grzejnikowym,a drugi to podłączenie do niego zasilania i powrotu jednocześnie. IMG_20230618_153444.jpg

Ja chyba źle rozrysowałem, nie byłem przy hydrauliku jak to podłączał i szczerze nie mam pojęcia gdzie co idzie. Na bank ta rura od dołu to zasilanie, ta na górze idzie do odpowietrznika, jedna z tych co idą do ściany do kanalizacji a druga to powrót?

20230618_160233.jpg

20230618_160241.jpg

20230618_160550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli woda krąży w naczyniu wpływając dołem,a powraca u góry z prawej strony do instalacji to tam jest powietrze,które może trafiać do instalacji. Tym bardziej że na górze naczynia jest rura przelewowa połączona z kanalizacją i tędy może zaciągać powietrze do instalacji. Jak pisał autor po spuszczeniu i ponownym napełnieniu instalacji wodą drabinka grzeje 2-3 dni i na tym koniec. Takie są moje przemyślenia,może się mylę ale ja bym spróbował zaślepić górną prawą mufę naczynia i tą rurę,która idzie w ścianę. Zostawił bym tylko dolne podłączenie i górny przelew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być ta rura normalnie podłączona do naczynia tylko odpowietrznik za kolankiem? Czy to nic nie da? Nie wiem jak to jest podłączone... wiem tyle że przed remontem wszystko śmigało a teraz lipa. Coś zapowietrza ten pion i wygląda na to że bombel powietrza siedzi w rurach a nie idzie do grzejnika i dlatego nie dociera do odpowietrznika. Jest jeszcze jedno ale nie wiem czy to ma coś do rzeczy. Napowietrzenie kanalizacji wcześniej było puszczone w komin wentylacyjny przy suficie, teraz jest pod umywalką dosyć nisko. Może faktycznie z rurki od kanalizacji pcha powietrze do naczynia i później idzie w rury?

Edytowane przez seb455
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak było podłączone naczynie przed remontem? Wiem że z grzejnika w łazience,ale chodzi mi o sposób podłączenia rur. Czy tak samo jak masz to teraz podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Popcorn1 napisał(a):

A jak było podłączone naczynie przed remontem? Wiem że z grzejnika w łazience,ale chodzi mi o sposób podłączenia rur. Czy tak samo jak masz to teraz podłączone?

Wydaje mi się za tak samo tylko odpowietrzenie z zasilania łazienki szło do naczynia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.