Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy grzejnik nie grzeje.


seb455

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Mam pytanie odnośnie nowo zainstalowanego grzejnika w łazience. Opiszę to słowami laika bo nie znam się na tym. Od pieca idzie rura z zasilaniem i powrót, około 1,5 metra za piecem rura jest rozgałęziona i idzie do łazienki gdzie jest nowy grzejnik i do korytarza który jest obok łazienki. I teraz problem jest taki że na korytarzu grzejnik jest gorący a w łazience zimny jak lód mimo że zasilanie jest z tej samej rury. Instalacja ma pompę CO i ustawiając ją na maksa nie ma efektu. Grzejnik z ktorym jest problem ma na górze odpowietrznik i nie ma w nim powietrza. Było też odpinane zasilanie i powrót zeby sprawdzić drożność i jest ok. Kiedy spuszczę wodę z grzejnika to normalnie się nagrzeje w ten sam dzień i w kolejny a na 3 już nic. Naczynie wyrównawcze jest nad grzejnikiem w korytarzu. Instalacja jest stara, wczesniej odpowietrzenie bylo doprowadzone z łazienki  do naczynia a teraz jest na grzejniku, nie wiem czy to ma znaczenie. Możecie coś podpowiedzieć gdzie szukac przyczyny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co znalazłeś już przyczynę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba trochę więcej danych , jak wysoko jest naczynie wyrównawcze nad tym grzejnikiem ,podłączone wprost do kotła bo chyba nie do tej rury zasilającej te grzejniki ,gdzie jest pompa obiegowa na zasilaniu trzy powrocie  ,ten odpowietrznik rozumiem jest ręczny , nie jakiś automatyczny?  ,najlepiej schemat , a co się stanie jak zakręcisz ten grzejnik w korytarzu ? ten w łazience dalej nie będzie grzał , jaki to grzejnik w łazience ? ten zaworek u dołu na grzejniku jest odkręcony ? a hydraulik co na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie do tej pory wszystko było ok. Po remoncie łazienki jedyna zmiana to zamiast grzejnika żeliwnego założona drabinka która ma odpowietrznik na górze a wcześniej rurka szła z tego pionu do naczynia. Odpowietrznik jest automatyczny. Hydraulik był już 2 razy, spuszczał wodę zeby sprawdzić czy jakiś syf nie został. Za każdym razem po 1-2 dniach przestawało grzać. Poczytałem gdzieś fora że może być powrót zapowietrzony, tak to trochę wygląda że nie ma obiegu i woda zamiast krążyć stoi. Pompka jest na powrocie. W tej chwili wygląda to.tak że czekam na 3 wizytę hydraulika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaje grzać bo najzwyczajniej się zapowietrza .

Problem może być w naczyniu zbiorczym ,za nisko położone .

Ten grzejnik to jest najwyżej ze wszystkich?

Ten odpowietrznik automatyczny to zakręć kapturek , a co jakiś czas odkręć czy powietrze schodzi .

Pompa obiegowa jest na zasilaniu czy powrocie ?

Spróbuj pozakręcać wszystkie grzejniki i puść pompę i odpowietrzaj ręcznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś filtr przed pompą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2023 o 23:09, seb455 napisał(a):

W sumie do tej pory wszystko było ok. Po remoncie łazienki jedyna zmiana to zamiast grzejnika żeliwnego założona drabinka która ma odpowietrznik na górze a wcześniej rurka szła z tego pionu do naczynia.

- czy grzejnik w korytarzu jest żeliwny?

Być może obieg zmyka się po czasie przez grzejnik żeliwny bo drabinka ma większe opory przepływu.

Tak jak mówi @Kordjano - spróbuj  może tytułem próby zakręcić grzejnik w korytarzu i odkręcić na maksa grzejnik w łazience i zobacz czy będzie grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik jest zeliwny w korytarzu. Zakręcanie go nic nie daje. Do tej pory zauważyłem że zasilanie do grzejnika dochodzi a powrót jest zimny i nie ma cyrkulacji. Ostatnio nawet zasilanie już nie dochodziło. Więc spuściłem wodę z grzejnika i odkręciłem zasilanie. Leciała woda i parskała powietrzem. Wychodzi więc na to że poprostu ciągle się zapowietrza. Tylko to wygląda tak że powietrze siedzi chyba w rurach bo z odpowietrznika na grzejniku leci woda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże podniesienie naczynia.

Przy pompie na powrocie naczynie powinno być powyżej 0,7 x wys podnoszenia pompy CO nad najwyższym punktem instalacji grzejnej tj grzejnikiem ew samym grzejnikiem.

Dlatego pytałem się o to jaka jest pompa w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, seb455 napisał(a):

Mógłbyś mi to wytłumaczyć bardziej łopatologicznie?

Przecież ci napisałem - od góry grzejnika do dołu naczynia musi być w pionie dla pompy 25/40 2,8m , a dla pompy 25/60 - 4,2m lub więcej.

Jak nie możesz podnieść naczynia , to trzeba opuścić grzejnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, seb455 napisał(a):

Drabinki nie opuszczę niżej. Nie ma jakiegoś sposobu zeby to obejść?

A powiedzcie mi czy może mieć na to wpływ że wcześniej odpowietrzony był pion z którego rurka szła do naczynia a teraz jest odpowietrznik na górze drabinki?

Sposób na "jakoś to obejść" to przenieść pompę na zasilanie wtedy z 2,8 lub 4,2 robi się 0,3

Edytowane przez Uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sambor napisał(a):

Ale wtedy trzeba osobną rurę 1" do naczynia przelewowego, a w tym przypadku naczynie wisi na pionie grzejnikowym.

Tak,wiem ale może istnieje taka możliwość przeróbki.Jeszcze jednym rozwiązaniem jest WP ale to już koszty

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.