Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Promienniki Podczerwieni


Gość rafaello

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Ja używam promiennika podczerwieni (1500 W) do ogrzewania mieszkania, mam za małe kaloryfery by ogrzać salon z kuchnią, a ponadto mieszkam na ostatnim piętrze nieocieplonego bloku. Nie chciało mi się bawić w montowanie nowych kaloryferów, więc  spróbowałam promiennik. Jestem zadowolona, ponieważ do prądu nie dopłacam zbyt dużo, a promiennik nagrzewa nie powietrze, lecz elementy otoczenia. W sumie grzeje nim jakieś 3 do 4 godzin dziennie w zimy poniżej 0 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Promienniki podczerwieni stosuje się do kościołów, hal, zakładów produkcyjnych. Do mieszkań się nie stosuje.

Skoro stosuje się do dużych pomieszczeń to czemu nie do mieszkań? Nie uważam, by takie promienniki były gorsze niż grzejniki. Ważne że działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Promienniki podczerwieni najnowszej generacji (robione w Polsce) stosować można z powodzeniem do mieszkań, hoteli i biur. Zaletą jest to że można je zbudować w sposób niewidoczny np. obrazie lub obudowie po płaskim TV czy też za lustrem - wadą może być cena i długi czas oczekiwania na realizację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.