Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skraplająca Się Woda Z Rury Zasysającej Powietrze Do Pieca Dwufunkcyjnego


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Rodzice stali się szczęśliwymi posiadaczami mieszkania w budynku z 2006 roku w, którym zainstalowany jest piec 2 funkcyjny. Jest to dla nich jak i dla mnie nowość bo nigdy wcześniej nie mieliśmy z tym typem ogrzewania styczności. Piec zainstalowany jest w kuchni. Jedna z grubszych rur które wchodzą/wychodzą z góry pieca idzie pod sufitem i wchodzi w ścianę zewnętrzną budynku. Jak się domyślam tędy piec ssie powietrze z zewnątrz, które służy do reakcji spalania. I tu pojawia się problem. Zimne powietrze zasysane z zewnątrz w kontakcie z ciepłym powietrzem w mieszkaniu powoduje skraplanie się wody na pierwszym metrze rury licząc od ściany. Woda ta kapie na szafki kuchenne i wsiąka też w ścianę powodując zawilgocenie. Na moje niefachowe oko taka rura powinna być jakoś izolowana bo w końcu spowoduje grzyba. Jak sobie z tym poradzić?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Witam

Rzeczywiście, jest to normalne zjawisko fizyczne. Być może, budynek jest świeży i panuje w nim jeszcze nadmierna wilgotność, stąd i większe skraplanie.. Jako, że w kuchni nigdy wilgoci nie braknie, radzę zaizolować tą rurę , najlepiej na całej długości ( niepotrzebnie oziębia pomieszczenie). Sądzę że 2-3 cm izolacji wystarczy. Można użyć gotowych otulin przeznaczonych do rur np STEINONORM 310 produkcji MPIS. Należy dobrać średnicę wewnętrzną otuliby stosownie do . średnicy rury. Kolanka od biedy nie izolować...

Opublikowano

Dzięki za pomoc :)

 

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie pieca 2 funkcyjnego. Czy to normalne, że z kranu raz leci cieplejsza woda a raz chłodniejsza? Szczególnie jest to dokuczliwe pod prysznicem bo raz na plecy leci wrzątek a za chwilę letnia woda i cykl się powtarza.

Opublikowano
Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie pieca 2 funkcyjnego. Czy to normalne, że z kranu raz leci cieplejsza woda a raz chłodniejsza?

 

Niestety tak. Pojemność cieplna wymiennika w takim kotle jest za mała by stabilizować temperaturę. Jeśli chcesz uzyskać komfort pomyśl o zasobniku.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.