Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Eko box 10 kw


Rafał78
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Rafał78,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prosiłbym posiadaczy kotła Stalmark Eko box 10 kw o krótką informację na temat użytkowania tego kotła. Mile widziane zdjęcia palnika i komory spalania. 

Oczywiście chodzi mi o II generację tj. z nowszym palnikiem prod. Stalmark, nowym sterownikiem i automatycznym czyszczeniem.

Potrzebuję zakupić kompaktowy kocioł na pellet do domu 60 m2, poparty swoim wieloletnim doświadczeniem, nie widzę alternatywy dla Stalmark. 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba już nieaktualna.

Stalmark ekobox 10 kw właśnie dzisiaj dojechał. Po zainstalowaniu, tak jak to było w przypadku mojego Stalmark Ekosilver II 10 kw, podzielę się na forum moją oceną pracy kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener40 czy ty masz kocioł Stalmark????

Stalmark nie pracuje w modulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma modulacja do zapotrzebowania? Tam i tak najnizsza moc palnika jest 3kw, więc jak nie będzie zapotrzebowania, to będzie prykał  non stop na 3kw, a co za tym idzie będzie spalał ok 17kg/dobę bez CWU w ciepłym październiku, a to da ok 500 kg/mies na samo CO. 

Jeżeli te 60m/2 jest dobrze docieplone, to pozostaje praca kotła od termostatu lub bufor. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Głupoty piszesz. Ten kocioł nie pracuje non stop. Jak nie ma zapotrzebowania to nie pracuje. Po to montujesz regulator pokojowy RS. Bardzo podobnie jak w kotle gazowym. Zapewniam cię że nie ma żadnej sadzy w kotle. Na plus w tym kotle jest dosyć duża pojemność wodna kotła, i dlatego zbyt często się nie odpala. Nie ma ciągłej pracy na niskiej mocy i czarnej komory.

Jak sobie przypominam kiedyś odradzałeś mi Stalmark z eko silver 10 kW. Wskazując na jakieś dziwne konstrukcje. Do dzisiaj jestem bardzo zadowolonym posiadaczem kotła stalmarket silver 10 kW. Jak pracuje jaka jest komora przedstawiałem swoich zdjęciach w innym temacie. 

Oczekiwałem odpowiedzi od osób, które posiadają ten kocioł czyt. Ekobox. 

Obecnie już go posiadam po zainstalowaniu, podzielę się informacją o jego użytkowego.

Myślę że konwersacje w tym temacie możemy zakończyć.

Edytowane przez Rafał78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ta konwersacja ma się zakończyć. Pewnie wielu inwestorów, a także instalatorów wzięłoby przykład w Twojego wieloletniego doświadczenia i zaczęliby montować kotły 10 kw do 40m/2, a nawet do 30-tu. 👍🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem EkoBoxa 10kw.Ogrzewam niecałe 100m2.Same grzejniki.Za mną prawie pierwszy sezon grzewczy.Cóż mogę napisać...Piecyk oprócz małej awarii(silnik podajnika) na początku sezonu,jest bezobsługowy.Obsługa opiera się jedynie na uzupełnieniu pelletu i wysypaniu popiołu co 2 tygodnie.Od 09.22-02.23 spalił ok 3t pelletu.Tak wygląda komora spalania:

 

komora spalania.jpg

palnik.jpg

Edytowane przez CeKris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki CeKris, a jakim pelletem palisz? Wydaje mi się trochę duże zużycie pelletu.

Ja w moim domu ok 120m2 mam Ekosilver 10 kw, CWU 140 litrów, temperatura stała w domu 23 stopnie. Palę Barlinkiem. Od 07.22 do dzisiaj  2 tony pelletu. 

U mnie ten ekobox czeka już w garażu. Montaż u teścia planuje dopiero po zakończeniu sezonu grzewczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet Magnum i Klima UA.Certyfikowane.Może jak strop docieple,to będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 23.02.2023 o 11:37, Rafał78 napisał(a):

Prośba już nieaktualna.

Stalmark ekobox 10 kw właśnie dzisiaj dojechał. Po zainstalowaniu, tak jak to było w przypadku mojego Stalmark Ekosilver II 10 kw, podzielę się na forum moją oceną pracy kotła. 

I jak ten ekobox 10 się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bufor czy bojler 100l?

Zacznij od ustawień fabrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.10.2023 o 00:29, CeKris napisał(a):

I jak ten ekobox 10 się sprawuje?

Dawno nie zaglądałem 😀

Jak na razie nie mam zastrzeżeń do tego kotła. Instalacja co ze sprzęgłem hydraulicznym. Pellet jaki stosuję to Barlinek i nie mam problemu z dopalaniem pelletu. To co jest ważne W tym modelu w porównaniu do Eco silver, że tutaj popielnik jest umiejscowiony dużo niżej. W ekosilverze jest blisko palnika, jest tam dosyć gorąco, że nawet musieli wyłożyć dno szamotem. W przypadku błędnie ustawionych parametrów na przykład zbyt dużego nadmuchu niedopalony pellet który spadnie do popielnika w ekosilverze się dopali natomiast ekoboxie już nie. Takie samo stanowisko prezentował serwisant ze stalmarka. 

Tym stalmark eko box 10 kW ogrzewam nieduży dom. Instalacja koło pieca nowa miedziana, dalej nie zmieniałem, są rury stalowe 1''. Dobrze zaizolowałem. W listopadzie przy utrzymywaniu temperatury 21,5° i CWU 120 l w temperaturze 45 ° zeszło mi 17 worków pelletu Barlinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rafał78 napisał(a):

W listopadzie przy utrzymywaniu temperatury 21,5° i CWU 120 l w temperaturze 45 ° zeszło mi 17 worków pelletu Barlinek.

Ładny wynik.Ja spaliłem 30 worków.Ale kupiłem pellet ni name i widze,że schodzi jak papier.Teraz wrzuciłem inny.Zobacze jak pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.