Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw oraz 12 kw. Pytanie o zużycie.


ktosiek44

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim forumowiczom https://forum.muratordom.pl/images/smilies/smile-2.gif
Mam pytanie techniczne do użytkowników dotyczące pomp ciepła Panasonic T-cap 3-fazowych o mocach 9 i 12kw.
Chciałem się dowiedzieć z jaką minimalną mocą pracują te pompy oraz jakie mają minimalne zużycie. Chodzi mi o parametr chwilowy w czasie aktualnym.
Z góry dziękuję za pomoc. https://forum.muratordom.pl/images/smilies/smile-2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie już Ci odpowiedzieli na tamtym forum.

W ilu miejscach zadałeś to samo pytanie? Tak z ciekawości pytam.

13 godzin temu, ktosiek44 napisał(a):

parametr chwilowy w czasie aktualnym

da Ci to tyle co informacja na temat chwilowego spalania w aucie, podczas ruszania pod górę.

Ale u mnie w T-Cap 9kW udało się dziś trafić na pobór 0,8kW i produkcję 3,8kW. Tylko co to daje? Co najwyżej może sprawić, że ktoś poniżej napisze o buforze do gromadzenia ciepła i o jakimś taktowaniu.

Chyba raz widziałem pobór 0,6kW. A produkcja jaka wyjdzie z minimalnego poboru zależy od wielu czynników.

Jak ktoś napisze, że miał pobór 0,8kW i produkcję 1,6kW to będziesz to traktował jako zaletę pompy?

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Łukasz85 napisał(a):

No i fajnie już Ci odpowiedzieli na tamtym forum.

W ilu miejscach zadałeś to samo pytanie? Tak z ciekawości pytam.

da Ci to tyle co informacja na temat chwilowego spalania w aucie, podczas ruszania pod górę.

Ale u mnie w T-Cap 9kW udało się dziś trafić na pobór 0,8kW i produkcję 3,8kW. Tylko co to daje? Co najwyżej może sprawić, że ktoś poniżej napisze o buforze do gromadzenia ciepła i o jakimś taktowaniu.

Chyba raz widziałem pobór 0,6kW. A produkcja jaka wyjdzie z minimalnego poboru zależy od wielu czynników.

Jak ktoś napisze, że miał pobór 0,8kW i produkcję 1,6kW to będziesz to traktował jako zaletę pompy?

Dziękuję za odpowiedź.
Zadałem to pytanie na muratorze i tutaj.
Wbrew pozorom informacja której mi udzieliłeś jest ważna w kontekście decyzji czy 9kw czy 12kw, dlatego że 12-ka też schodzi maksymalnie do 3,8kw i zużycia 0,8. Wynika z tego że 9-ka analogicznie. Więc jak ktoś się waha jaką moc w tym przypadku wybrać, to odpowiedź jest prosta. Minimalne moce i poziom modulacji w obu tych pompach jest jednakowy, różnica zaś jest tylko w mocach maksymalnych. Idąc dalej - potencjalne taktowanie w obu pompach jest tak samo możliwe biorąc pod uwagę te same warunki ogrzewania. Należy tutaj rozważyć jedynie różnicę w cenie.
Nawiązując do ostatniego zdania - oczywiście COP swoją drogą jest bardzo ważny.......
Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to coś ułatwi, ale ja na swojej pompie 9kW widziałem jak pokazywała produkcję 11kW i to bez grzałki i trybu, który chwilowo podnosi moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łukasz85 napisał(a):

Nie wiem, czy to coś ułatwi, ale ja na swojej pompie 9kW widziałem jak pokazywała produkcję 11kW i to bez grzałki i trybu, który chwilowo podnosi moc.

Na plusie każda pompa daje sporo więcej niż podaje producent np haier przy plus 12 daje ponad 12kw a na mrozie no cuż albo grzałka albo coś za coś każda pompa podobnie się zachowuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2023 o 01:28, ktosiek44 napisał(a):

przy jakiej temperaturze zewnętrznej wykręciła taka moc?

Niestety nie pamiętam.

 

W dniu 4.02.2023 o 01:44, sambor napisał(a):

Ciekawe ile kW wtedy pobierała PC

Tego też nie wiem.

Nie mam żadnych zapisów, a zdjęcia też nie robiłem.

 

16 godzin temu, esselite napisał(a):

jak pompa robi defrost

to nie było przy defroście, to był normalny tryb grzania. Przy defrostach to mam COP powyżej 20.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego mam pompę innego producenta i założony podlicznik osobno tylko na fazę  sprężarki  , minimalny pobór prądu na jaki schodzi pompa to około 600W/h i potrafi lecieć z taką mocą cały dzień .

Pompe mam właśnie ustawioną na jak najdłuższy czas pracy  , jak już osiąga zadane parametry wody zasilającej  i temperatury wew. to schodzi mocą  najniżej jak się da , pompa zaś dobrana tak że najniższa jej moc  nawet w ciepłe dni nie powoduje taktowania , zaś moc max spokojnie wystarcza do -20

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku , porównuje co prawda inne marki ale tej samej mocy , ta sama sprężarka , a Ty chcąc zabłysnąć wyjeżdżasz z przykładem jakbym porównywał co najmniej 20kW splita do 5kW monobloka , gdzie split inverter a monoblok On-Off.

Ale jak już przytoczyłeś przykład aut    , to  przeciez wielu ludzi porownuje spalanie różnych marek  , które mają tą samą pojemność , podobne rozmiary i wagę więc o co Ci chodzi to nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, ameno25 napisał(a):

Człowieku , porównuje co prawda inne marki ale tej samej mocy , ta sama sprężarka , a Ty chcąc zabłysnąć wyjeżdżasz z przykładem jakbym porównywał co najmniej 20kW splita do 5kW monobloka , gdzie split inverter a monoblok On-Off.

Ale jak już przytoczyłeś przykład aut    , to  przeciez wielu ludzi porownuje spalanie różnych marek  , które mają tą samą pojemność , podobne rozmiary i wagę więc o co Ci chodzi to nie wiem 

 

A no oto  ze autor prosił o dokładnie podany model który podał 

Gdyby było inaczej prosił by o podanie pomp o mocach w przedziale mocy 

Jednak umieszczając tam konkretnie model zawęził temat tylko do tego modelu 

A jeśli juz porównujesz silniki to silniki różnych firm  nawet o tej samej pojemności będa  różniły się i spalaniem i osiągami  bo to inne konstrukcje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  może swoje wywody poparłbyś jakimiś faktami , podaj mi jeden przykład gdzie np. 2.0L diesel montowany w segmencie aut klasy D , tak znacząco różni się parametrami , spalaniem i osiagami .

Pozatym porównanie auta do pompy ciepła jest co najmniej idiotyczne ,a ja mogę się ciupnąć że inverter w tym panasie potrafi  zejść do 500W/h.

A to czy moja wypowiedz sie przyda autorowi to może pozostaw jego ocenie lub ocenie moderatora , jedno jest pewne Twoja nie wnosi zupełnie nic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.