Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niepokojący dym z kotła zasypowego


sp6u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Od dłuższego czasu palę w piecu (Protech Eco Duo Pro 18kw) pelletem, czasami jest to mieszanka pellet-ekogroszek, a czasami domieszka pelletu z owsem. Cały proces spalania przebiega bardzo dobrze. Komin czyszczony jest na bieżąco, także rury i cały piec. Sterownik pieca to Tech ST-480 (miał do niedawna usterke "zbyt wysoka temperatuta Mosfet , ale naprawiłem) działa poprawnie. Piec bardzo szybko osiąga zadaną temperaturę ( przy rozpalaniu duży nawiew i w kilka minut jest 58C. Problem pojwił się dzisiaj gdy po rozpaleniu po około 3h pojawil się niepokojący dym wychodzący z zasobnika. Temperatura pomiędzy zasobnikiem a piecem na rurze jest 19C także nie ma mowy o cofnięciu się żaru. Po otwarciu zasobnika dym jest spory niezależnie od tego czy działa nawiew podtrzymania pieca czy niedziała. Natomiast gdy zasobnik jest zamkniety to podczas pracy w trybie podtrzymywania czy tez pracy ogrzewania gdy podawane jest paliwo i włączony nawiew spod usczelek wydobywa się dym. Gdyby to był malutki dymek nie robil bym z tego problemu, ale ten jest całkiem spory i wychodzi równolegle w sumie na całej długości usczelek. Po całym procesie dodania paliwa ilość dymu zanika i pozostaje zaledwie niewielka ilość, która tak naprawde w niczym nie przeszkadza bo jest niezauważalna. Nie jestem w stanie stwierdzić kiedy i czy uszczelki zasobnika były zmieniane bo po prostu nie wiem na moje oko są w całkiem dobrej kondycji. Wszystkie elementy pieca są odpowiednio uszczelnione silikonem poczynając od samego ślimaka, poprzez podstawę leja, rurę podłączeniową podajnika z piecem aż po samą retortę.

Co może byc przyczyna takiego stanu rzeczy i jak temu zaradzić? Dziękuję za wskazówki i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te dobre uszczelki. Gdyby były dobre a zasobnik szczelny nie było by dymu. Więc odpowiedź brzmi nieszczelność zasobnika. !!!!

Teraz pytanie czy do zasobnika jest podliczona rurka do tzw dosuszanie paliwa, wyrównania ciśnienie itp nazwy marketingowe stosowane przez producentów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc uszczelki, albo do wymiany albo doklejenie dodatkowych.

Komin czyszczony jest na bieżąco, także rury i cały piec. A czopuch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.