Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odległość od pionu - sprawa pilna


kindzia2089

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę mi pomóc. Chcę przenieść w bloku 5 rodzinny w którym mam  mieszkanie łazienkę i kuchnie więc wiadomo i że wszystkie odpływy i dopływy o ok 8 m od pionu. Moje pytanie brzmi jak mam ten temat ugryźć. Ponieważ mam nieustawne teraz mieszkanie otrzymane w spadku do generalnego remontu i chciałabym w miejscu lazienki i kuchni (ogolem 10 m dwa pomieszczenia razem maja )zrobić córce pokoj a w miejscu dużego pokoju i pomieszczenia gospodarczego z sufitem skosnym zrobić lazienke i kuchnie i odległość właśnie od pionu jest wielka. Na podowku widziałam kratkę ściekowa więc może udałoby się do niej doprowadzić jakimś cudem pion bo niestety w tym miejscu go nie ma. A co jeśli wspolnota się nie zgodzi , czy są jakieś inne rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy remoncie kapitalnym (bo chyba taki się zanosi) wszystko da się zrobić. Kanalizację można puścić w podłodze, lub w ścianach. Przy okazji takiego remontu można też zrobić ogrzewanie podłogowe zasilane kociołkiem elektrycznym, lub maty grzewcze. Wspólnota nic tu nie ma do gadania. Jak wszystko jest w obrębie własności, to nikogo nie powinno interesować gdzie kto ma kuchnię, czy łazienkę. Przy przesuwaniu ścian trzeba uważać czy przypadkiem nie jest to jakaś ściana nośna. Szczególnie w starych domach są jakieś ścianki które wyglądają na działowa, a w rzeczywistości podtrzymują kawałek strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na swoim drugim mieszkaniu maty grzewcze i wcale nie jestem zadowolona uzytkowalam je 2 lata. Co do remontu będzie za jakiś czas za 2 lata ,wcześniej będzie ogrzewanie gazowe w mieszkaniu zrobione , ponieważ piece kaflowe już się rozwalają a funduszy na taki remont generalny brak.   Mieszkanie ma ten defekt że strop drewniany i jest niskie 2.1 m, więc dużego pola popisu nie ma, dlatego muszę dobrze pomyśleć gdzie kocioł będzie stał ponieważ w mieszkaniu mam 2 kominy wspólne i być może dobudują jeszcze jakiś z tej rury .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego kotła i tak trzeba prowadzić instalację do grzejników.

Kanalizację na zewnątrz budynku po ścianach nie można prowadzić. Sąsiedzi z dołu pewnie się nie zgodzą na rurę kanalizacyjną w sypialni lub salonie. Podłoga odpada, bo remont kapitalny dopiero za dwa lata. Teraz tylko przesunięcie ścian. Pozostaje wobec tego wzdłuż ścian, z tym że trzeba zachować spadek (chyba 5%), aby klocki mogły się swobodnie przemieszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślę że w podłodze byłoby to albo na ścianie najrozsądniejsze bo ja teraz tego nie będę robiła tylko przy remoncie. Szukam rozwiązań poprostu aby wiedzieć czy mogę piec dać do innego pomieszczenia. Jeśli tak jak to Pan powiedział kupka spłynie z takiej odległości to jestem w domu.  

 

Edytowane przez kindzia2089
Dodanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie będzie.Ksiazkowo miska ustępowa powinna być oddalona od pionu nie więcej jak 1m.Pewnie będzie działać powiedzmy do 2m ale 8m nie ma szans.Pozostale przybory typu brodzik,zlew itd do 5m i to jeszcze zależy od ilości kolan.Przy dłuższych odcinkach trzeba zwiększać średnicę rur

Edytowane przez Uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor też będę mieć taki problem jak autorka tematu i wiedziałem od początku że będę musiał zastosować pomporozdrabniacz tylko jak się ostatnio wglebilem w temat to problem będzie z brodzikiem na poziomie podłogi.  

Jest jakiś inny sposób aby sobie z tym poradzić?

A i jeszcze przy takiej pompie kanalizacja ma być klejona czy tradycyjna?

Edytowane przez IrekBr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.