Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt duże spalanie pelletu - prośba o poradę


MoniHar

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam piec Dragon 24 kW pleszew ze sterownikiem Agros Plus PID Plus . Mój problem polega na ty, że kocioł pobiera ogromne ilości pelletu (dom powierzchnia 150 m2) w ostatniej dobie pobór pelletu 47 kg. Ustawienia palnika: czas poboru pelletu - 10 s, czas pauzy - 10 s. moc nadmuchu max - 55%, min: 45 %, moc pracy minimalna - 40 %.  Temperatura zadana na kotle 56 stopni. Pompa CO temperatura włączenia 45 stopni. Kocioł dobija temperaturę do 60 stopni, po czym temperatura spada na kotle w ciągu 45 minut do wartości 53 stopnie i piec ponownie się włącza. Posiadam regulator pokojowy temperatura ustawiona 21 stopni, większość czasu regulator pokojowy blokuje dostarczanie ciepła na grzejniki gdyż jest osiągnięta ustawiona temperatura, 

Bardzo proszę o wskazówki gdyż ilość pelletu spalana jest dla mnie zaskakująco duża ( pragnę zaznaczyć, że posiadam piec od dwóch miesięcy).

Będę wdzięczna za każdą poradę.

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś dla Ciebie z nastawami .

Srednio wychodzi ok. 9,9 kW /h pracy palnika . Pytanie brzmi co chcesz osiągnąć , mniejsze spalanie , komfort cieplny ( grzejniki ciepłe cały czas ).

Masz termostaty na grzejnikach , czy tylko termostat pokojowy ?

Uzupełnij profil to nie trzeba będzie o wszystko pytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jak zaizolowany jest dom ( ściany , dach itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę jednak mam znajomą, która nie ma docieplonego budynku, a zużycie 22 kg na dobę więc myślę, że częściowo problemu wynika ze złych ustawień sterownika.

Mam pytanie czy na palniku ustawić dmuchawę na 40 W? obecnie mam 80 W

Po południu wykonam zdjęcia poszczegolnych ekranów sterownika może ktoś coś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MoniHar napisał(a):

Zdaję sobie sprawę jednak mam znajomą, która nie ma docieplonego budynku, a zużycie 22 kg na dobę więc myślę, że częściowo problemu wynika ze złych ustawień sterownika.

Mam pytanie czy na palniku ustawić dmuchawę na 40 W? obecnie mam 80 W

Po południu wykonam zdjęcia poszczegolnych ekranów sterownika może ktoś coś podpowie

Problem raczej w możliwościach sterownika , brager nie potrafi przejść w podtrzymanie na pelecie więc musi się rozpalać a każde rozpalenie to zmarnowane ciepło na studzenie palnika i przy okazji zimne grzejniki . Jak są termostaty na grzejnikach ustawił bym go na prace ciągła z mocą do max 15 kw i niech moduluje wg zapotrzebowania bo dom słabo ocieplony potrzebuje grzania non -stop ale na mniejszej mocy a taka huśtawka w pracy kotła nie pomaga w oszczędności .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kocioł 24kW na 150m² to zdecydowanie za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.