Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HKS Lazar 22kW duże spalanie


Pawwweł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Posiadam kocioł HKS LAZAR 22kW, który współpracuje tylko z buforem 1000L nic więcej. Kocioł jest wyposażony w sondę oraz nie ma założonego czujnika temperatury pogodowej. Problem polega na tym że spala ogromne ilości pelletu tj. 3 do 4 worków na dobę. Praca praktycznie cały czas na 50% i przez całą dobę. Czyszczenia palnika co 8 godzin. Pellet dobrej jakości din plus. Histereza H1 - 2 stopnie i H2 - 5 stopni, temperatura zadana 75st. Ustawiania które są zadane są na zdjęciach poniżej:

Jeżeli ktoś posiada taki kocioł to niech się podzieli swoimi doświadczeniami z tym kotłem...

Pozdrawiam

IMG_20201210_165818.thumb.jpg.6c1c171deee8cbbecef8b4ed19617114.jpgIMG_20201210_165755.thumb.jpg.e54cbe8694d33a84323ecbe016beabae.jpgIMG_20201210_165834.thumb.jpg.9175c983e4616cf5f1bd16cb3171bdcd.jpgIMG_20201210_165848.thumb.jpg.a22a2a2f84532dd0b7124a9de896c1b9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duży masz dom? Ocieplony?
Podłogowka czy kaloryfery?
Jaka masz wersję sterownika Ecomax?
Jaki masz typ bufora? Ładowany od góry czy przez wężownicę?
W jaki sposób rozwiązano lądowanie bufora? Osobny moduł B do sterownika czy laddomat?
Podaj jeszcze ustawienia modyfikacji mocy, wiesz, 100%, 50% i 30%.
Praca w trybie standard czy fuzzy logic?

Przy ładowaniu od 20 stopni do 70 ten bufor gromadzi 58 kWh, potrzeba by było na to ok. 14 kg peletu. A Ty ładujesz od 55 w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zapominałem napisać że wcześniej posiadałem śmieciucha który grzał bufor...

Dom ocieplony porządnie (pustak - wełna - cegła klinkierowa), na dole jest podłogówka na górze kaloryfery... Powierzchnia ok 250m

Bufor ma zabudowane wężownice i jest ładowany od góry. Czujniki temperatury na rurze zasilającej i wylotowej. Piec zasila tylko bufor, nic więcej. Dopiero z bufora jest rozprowadzona instalacja do mieszacza i do drabinek + pompy. Pompa pchająca wodę do bufora jest jedna i jest to ta która była razem z kotłem. Praca w trybie standard. Nie ma osobnych modułów tylko praca w trybie ciągłym zasilająca bufor. Niestety nie znam się na tym dobrze. Bufor oczywiście ocieplony...

No właśnie Problem polega na tym, że kocioł nie potrafi pracować na 30% mocy tylko praktycznie cały czas na 50% przez co strasznie wsysa paliwa.

 

Tzn. że mam obniżyć temperaturę pracy kotła ogólnie? Zakres pracy od 40 do 60 na bufor?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kocioł jak ładuje bufor ma iść na 100 % mocy, a nie 30 %.  Naładować bufor i postój. Zrób tak zacznij na wstępie ładować bufor od takich temp.

Temp rozpoczęcia ładowania czyli czujnik górny 40 a zakończenia 60 dolny. Ten kocioł widocznie się męczy i nie daje rady stąd pracuje ciągle w 50 % swej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja mam 41kW i Bufor 1000l. U mnie Kocioł ładuje go z pełną moca jak kolega Robin60 pisze. Bufor ładuje do 75st i kocioł sie wyłącza. Jak temp spadnie do 50 st to ponownie sie rozpala i ładuje.

Może masz wyłączoną opcje bufora w ustawieniach serwisowych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pompa kotła będzie chodziła cały czas, to kocioł będzie wychladzal bufor.

PS. Ale masz osobne mieszacze i pompy na kaloryfery i podlogowke ZA buforem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie mogę powiedzieć tak: mój kociołek nie jest w stanie nagrzać bufora do temperatury większej niż 73 stopnie.

Jakie ustawienia ładowania bufora, temperatury zadanej kotła oraz histerezy mam wprowadzić żeby po załadowaniu tego bufora się po prostu wyłączył...

Dodam że mam teraz ustawienia takie: temp. zadana kotła 75, ładowanie bufora od 45 do 68 stopni, histereza 50% - 1st histereza, 30% - 2st. Na tych ustawieniach po załadowaniu bufora kocioł się nie wyłącza. Co muszę sprawdzić, co pozmieniać??

Jak ustawić żeby pompa w kotle nawet na postoju pracowała na okrągło, chodzi mi o to żeby cały czas mieszało wodę w buforze bo jak stoi to kaloryfery mam chłodne...

Cały osprzęt do podłogówki z pompami jest za buforem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

A jak masz ustawiony parametr podwyższenie temp kotła od CWU i mieszacza?

Ja mam kocioł 41kW i pewno parametry będą inne niż dla 22kW. Jak chcesz mogę Ci wysłać moje parametry.

Co do pracy ciągłej pompy kotłowej to nie da się jej ustawić na stałe. Pompa działa wtedy kiedy ładuje bufor. Musisz mieć dodatkowa pompę za mieszaczem. Ja mam kaloryfery i mam mieszacza z automatem. Temperatura na C.O. jest pobierana z kotła i ustawiana automatycznie względem pogodówki (nie mogę mieć sterownika w domu bo mam kilka osobnych lokali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tego faktu nie skojarzyłem, ja mam bufor bez wężownicy i ładuje mi go tak jak mówisz w obecnych warunkach około 2h.

Jak jest wężownica to wydajność jest mniejsza i dlatego nie potrafi dogrzać. Może lepiej jakoś pominąć ta wężownice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.