Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Działanie pompy


xhe89

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, gdyż nie można odnieść się do widoku pozostałej instalacji...

Moje przypuszczenia są takie...

Zawór 4d jest ok 1/2 otwarty, więc raczej jest to obieg c.o. Zawór zamknięty to zasilanie wężownicy zasobnika, tak myślę (nic innego w tym miejscu nie było by wpięte). Po między tym zaworem kulowym, a 4d jest jakaś rura 1". Wnioskuję, że to zasilanie z kotła. Czy pompa ładująca zasobnik c.w.u., jest na powrocie? Na zasilaniu jej nie widać. Zawór musiał by być zamknięty, np wtedy, gdy z c.w.u. nie korzystałby Pan. Musiało by tak być w przypadku braku zaworu zwrotnego przy pompie ładującej zasobnik. Dochodziło by do grawitacyjnego rozładowywania kotła.

Więcej zdjęć, by się przydało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mogę dać wiecej zdjęć. Ogolnie wszystko działa. Jest jeszcze druga pompa z tylu pieca. Gdy otworzylem ten zawor. Mimo zadanej temperatury na piecu 40 urosla do 49 i rosla dalej. I dlatego sie zastanawiam dlaczego on musi byc zamkniety? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak dzieje się, jest to w takim razie obejście grawitacyjne. Nie powinno być tam zaworu kulowego, tylko różnicowy. Jak otworzysz zawór, to pompa przerzuca w kółko przez ten by-pass, i temperatura rośnie. Właśnie zastanawiałem, czy zawór zwrotny spina obie rury, czy nie, wychodzi na to, że tak (izolacja nie daje widoku relacji połączeń). Druga pompa, to pewnie kotłowa na powrocie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.