Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Cerapur, Salus, ustawienia/regulacja


Czwali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec dwufunkcyjny Junkers Cerapur 2200 20/25. Moc minimalna 4 kw max 20 kw. Aktualnie zdławiony na 60%, temp co 40/45 stopni. 

Do ogrzania jakieś 120m2, dół cały w podłogówce (rozdzielacz z zaworem termostatycznym manualnym 3droznym, pompka wilo, 5 pętli), piętro 4 kaloryfery plus jeden w garażu. 

Zainstalowałem regulator pokojowy Salus iT500 z dodatkowym czujnikiem temp, który jest na pietrze (zdjęcie schematu połączenia). Ogólnie to mam pare pytań co do ustawienia całego systemu i jego sprawności…  

  1. Czy po zmniejszeniu mocy max kotła ma to wpływ na cwu? Mam wrażenie jakby wolniej się nagrzewala… 
  2. Regulator pokojowy ustawiony na 21 stopni na dole (podlogowka) przy temp 20.5 załącza piec, jednak żeby nagrzać pomieszczenia zajmuje mu to cała noc, a to tylko 0.5 stopnia. Temp na zaworze jakieś 26 stopni, rotametry 2l/min. Pompka pracuje a temp na kotle potrafi zejść do 25 stopni, dopiero się włącza.. O co chodzi? 
  3. Gdy czujnik na pietrze uruchamia piec, pompuje wodę w grzejniki jednak wtedy wzrasta temp na podlogowce, pompka podłogówki wyłączona. Gdy ja włączę temp spada na ustawiona na zaworze mieszającym. 

Ogólnie jak używać regulatora pokojowego przy podlogowce żeby nie wychładzac bardzo podłogi?? 

64F2D520-7B7A-44EE-A5C9-FE4704F5E3C5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.