Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Cerapur Midi - spadek ciśnienia


majkel88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam Junkers Cerapur Midi po rozpoczęciu sezonu grzewczego raz zauważyłem, że spadło na manometrze cieśninie nie wiem w jakim przedziale czasowym bo nie obserwowałem tego.
Po spadku dopuściłem wody tak aby ciśnienie było około 1,5 bar (manometr po lewej stronie - zdjęcie w załączniku) po 5 dobach ciśnienie troszkę spadło (o grubość wskazówki manometru - zdjęcie po prawej stronie)

Czy takim spadkiem ciśnienia trzeba się przejmować czy raczej to normalne.

Historii tego pieca nie znam ponieważ pierwszy raz go użytkuję w mieszkaniu które kupiłem i nie wiem jak on się  wcześniej zachowywał. 

junk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

bo obserwacjach okazało się, że jest mikorwyciek ze złączki pex przy rozdzielaczu. Po wymianie problem zniknął.

To mój pierwszy sezon grzewczy w tym mieszkaniu i zastanawia mnie jedna sprawa. Na programatorze pokojowym mam ustawione 22,5C. Wcześniej gdy było ciepło piec pracował może 2 razy na dobę (rano i wieczorem).
W tym momencie kilka stopni na minusie na dworze piec pracuje cały czas (pompka obiegowa+palnik co jakiś czas). Na sterowniku brakuje non stop jakieś 0,2C aby się wyłączył. Czy powinien pracować on tak pracować cały czas.
Ogrzewanie realizowane jest tylko przez podłogówkę- a temperatura zasilania na piecu ustawiona na 36C. Może zwiększyć temperaturę tak aby osiągał zadaną temp+to co wynika z histerezy? Czy niech chodzi cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.