Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Argon 2 + Termostat Salus


Roman53

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję porady osób które mają doczynienia z takimi regulatorami, gdyż jest to mój pierwszy piec tego typu i niestety nie posiadam znajomych którzy mają podbne urządzenie.

Posiadam Piec 25kw argon 2 i termostat pokojowy na wi fi salusa.

Problem mój polega na tym iż po ustawieniach regulatora (znalezionych na forach) węgiel nie spala się całkowicie, ale czytając różne tematy zauważyłem że to nie jest tylko mój problem.

Najbardziej boli mnie jedna rzecz, temp. zadaną na piecu mam 57 stopni, lecz na regulatorze nie raz temperatura spada do 42, żona mówi że raz widziała 37.

Nie wiem od czego to zależy, chciałbym ustawić tak żeby piec trzymał ciągle te 57 stopni, a nie spadał na 40 a potem "pocił się" do 57 stopni spalając przy tym kilkakrotnie więcej węgla.

Regulator też działa w dziwny dla mnie sposób, to znaczy nie mogę podnieś temp. zadanej na piecu, jeżeli różnia między temp. na zasobniku a na regulatorze wynosi około 12-15 stopni, dokładniej mówiąc na zasobniku mam 40 stopni to maksymalnie mogę zadać regulatorowi osiągnięcie temp około 55 stopni, na zasobniku 50 to na regulatorze do około 62, jeśli ustawię powyżej piec poprostu nagrzeje się np do tych 55 stopni i dalej nic się nie dzieje tylko spada temperatura.

Metraż mojego domu to 170m2, zasobnik 180litr, zamontowane 2 pompki na co i na cwu, założyłem instalację pomiędzy piecem a zasobnikiem miedźiową, kupiłem nawet zawór mieszający gdyż sprzedawca doradził mi że piec wytrzyma wtedy parę lat dłużej.

Parametry mojego regulatora to:

cp-15

cb-12

pp-04

od-05

Łp-40

Łu-40 z tym że ma pytanie o co dokładnie chodzi z tym parametrem bo z instrukcji wywnioskowałem chyba same podstawy...

oG-04

cd-75

cu-10

i przy zastosowaniu termostatu zmieniłem czas c.o (w ustawieniach fabrycznych) na 7 minut.

Przedmuch dmuchawy 20-25%

 

Dziękuję z góry za wszelaką udzieloną pomoc.

Pozdrawiam

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.