Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Butla Z Gazem?


Zeos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nie wiedziałem, że nawet takie forum istnieje:) ale trochę spadło mi z nieba, bo potrzebuję pomocy/porad.

Na wstępie zaznaczam, że nie znam się w ogóle na tego typu sprawach i przepraszam, jeśli będę zadawał głupie pytania. I mam nadzieję, że w dobrym dziale napisałem.

Do sedna. Moja matka mieszka w bloku. Nie ma centralnego ogrzewania. Mieszkanie było ogrzewane piecem (kotłem?). Piec saunier duval, ale to chyba mało ważne. Piec podłączony do prądu, zasilany gazem, no i z pieca szło do kaloryferów. Mam nadzieję, że da się mnie zrozumieć:) i problem polega na tym, że gaz został jej odcięty. Problemy życiowe. Na razie nie ma możliwości tego 'naprawić'.

I moje pytanie brzmi, czy jest w ogóle możliwość, żeby do tego pieca podłączyć butle z gazem, żeby było można grzać tym piecem?

Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dać sie da ale kto co dziennie bedzie tachał butle z gazem do góry ?

i jeszcze przezbrojenie kotła i tez koszty ?

nie lepiej zapłacic koszty przylaczenia i płacić za gaz ziemny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie się nie wypowiadam, ale jest to NIEMOŻLIWE formalnie, ze względów bezpieczeństwa;

patrz pożar: straż odłącza dopływ gazu, wchodzi na pewniaka, a tu wielkie, niespodziewane buuuum z mieszkania Twojej mamy! Tragedia gotowa.

 

A poważnie: mówi o tym paragraf 157 pkt. 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 nr 75, poz. 690):

 

6. Zabrania się stosowania w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej.

 

Pozostaje prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Pozostaje grzanie prądem póki co. Możecie coś doradzić? Jakiś piec czy coś? Jak pisałem, nie znam się na tym, no a chciałbym jakoś zaradzić. Mieszkanie ma 2 pokoje, kuchnię, łazienkę. Około 50m^2. Gdyby dało radę to też jakie są koszta instalacji i jakie zużycie prądu.

Będę wdzięczny za jakieś rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gaz odcięty? Jaka tego była przyczyna? Jeśli finansowa to najtaniej będzie dogadać się z gazownią! Jeśli techniczna, to elektryczny kocioł wymaga 3 f/400 V o co w blokach nie jest łatwo. Całe ceregiele z przydziałem mocy z ZE, nowy licznik, instalacja i kocioł elektryczny/ całość będzie kosztować ok 5000 zł/ Najmniejszy kocioł elektryczny jest o mocy 12 kW/ Kospel /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.