Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Praca pompy panasonic t-cap 12kw


Andrzej1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam założona popme  Panasa 12kw z buforem 100l 

Instalacja jest tylko zalana do bufora  bo czeka jeszcze kilka przeróbek  oraz czekam na zbiornik CWU400l 

Instalatorzy nie chcieli mi podpiąć mojego zbiornika bo zbyt mała wężownica 

Instalacje zrobili mi na rurkach plastikowych które mogę w każdej chwili rozkręcić i skręcić ponownie 

Postanowiłem to wykorzystać i podlaczylem sobie sam górna wężownice przez bufor i gdy leje mogę sobie zagrzać wodę  ostatnie zdjęcie ja ukazuje 

Zauważyłem dziwne zachowanie  pompa zaczyna pracę to pokazuje najpierw nie calu kilowat i z czasem powoli wzrasta do 3.2kw lub do 3.6 kw nie pamiętam  ale co ważne gdy już temperatura wzrośnie do zadanej np 55st. cały czas jej moc nie spada lub spada nieznacznie i pompa się wyłącza 

Pytanie dlaczego przy dochodzeniu do demperatury zadanej nie spada moc sprężarki tylko wyłącza pompę? 🤔

20220821_161418.jpg

20220821_161426.jpg

20220821_161745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Algorytm ma swoje stałe współczynniki do modulacji mocy. Z założenia jest powolny, dostosowany do dużej bezwładności instalacji i trudno od niego wymagać "gonienia króliczka" w 100l wody. Z tego co zauważyłem LG i Panas dosyć szybko modulują w górę, Midea wolniej, w dół chyba wszystkie są bardzo powolne. Jedynie w Toshibie obserwowałem jakieś oznaki inteligencji, gdy po jednym przesterowaniu i wyłączeniu, następny cykl zaczynała z mocy min i bardzo powoli ja zwiększała,  ale to była przeróbką z klimy,  więc w estii tej inteligencji może wcale nie być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie 100l bo 100 jest w samym buforze a bufor grzeje ze 150-170 l wody więc razem więc jest około 250-300l 

Już myślałem że coś z moją pompa jest nie tak 

Nie wiem też dlaczego wszystkie pompy jakie widziałem do tej pory mają naklejkę pod panasonic inverter moja nie ma  ciekawe dlaczego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Naklejki raz są raz nie ma, chyba zależne od montowni... może akurat zabrakło. Spokojnie ważne są bebechy. Będzie kolega zadowolony. Ja również posiadam T-Capa 12 ale w wersji cichej i faktycznie jest naklejka inwerter, ale to bez znaczenia. Jak koledzy napisali sprężarka moduluje od 19Hz do 75Hz, jednak najczęściej nie więcej jak 35-42Hz. Uprzedzę następne pytanie... jak grzeje wodę i temperatura zewn. jest powyżej 25stopni działa tylko jeden wentylator 🙂

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.