Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie podłogówką Tuya Zigbee


mikus39

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne mi "natchnienie" jak sterować podłogówką. Mam w domu system Tuja Zigbee i chciałbym z tym zintegrować sterowanie podłogowe. Inną opcją są termostaty bezprzewodowe ale sterowanie siłownikami może być po kablu.

Może PC można zintegrować z systemem Tuya Zigbee?

Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , powiem tak, jeśli masz zrobioną podłogówkę zgodnie projektem i wszystko jest dobrze policzone, a nie potrzebujesz z jakiś względów zmniejszać temperatury w jakimś konkretnym pomieszczeniu pomiędzy dniami tygodnia,  tylko utrzymywać stałą temperaturę w pomieszczeniach to w zupełności wystarczy sterowanie pogodowe , ale jeśli chciałbyś mieć możliwość kontroli i zmiany temperatur w konkretnych pomieszczeniach , lub jak masz w jednym pomieszczeniu zbyt dużo rury, a w innym za mało i nie da się tego wyregulować przepływomierzami tylko musisz podnosić temperaturę, aby zagrzać dane pomieszczenie a w innym jest zbyt ciepło, to takie sterowanie strefowe jest uzasadnione .

pozdrawiam Tomekb

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sambor napisał:

Tomku: jak czytam ten temat, to wraca do mnie sprawa Pana P z miasta B.

"Inteligentny" budynek i mało inteligentny, uparty inwestor.

Identyczna sytuacja, a nie wiem jak się ona zakończyła?

Tak może być 🙂  🙂 , dlatego lepiej od razu kogoś ukierunkować , aby nie był rozczarowany .  A jeśli chodzi o Pana P to też mi nic nie wiadomo jak się sprawa potoczyła . 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem przymiarki pod termostaty przewodowe z centralką salusa i regulatory bezprzewodowe salusa.

Salus posiada "inteligentne" sterowanie pod podłogówkę, potrafi otworzyć przepływ gdy tylko temperatura zacznie spadać a nie dopiero gdy przekroczy histerezę. 

Cały projekt upadł ze względu na koszty. W 1 budynku 2 centralki kilkanaście termostatów, koło 8 regulatorów ściennych. Wyszło chyba blisko 4 tyś za materiał, do tego dochodzi wymiana baterii w regulatorach i możliwość usterkowości tak dużej liczby urządzeń.

Po przemyśleniu stwierdziłem ze nie ma to jak sterowanie pogodowe, a termostaty mogą się przydać jedynie w pomieszczeniach o dużych zyskach energii np ze słońca, które czasami świeci a czasami nie i temperatura może mocno skakać przy stałym grzaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do montażu pompy na powrocie. Moje pytanie w jakim miejscu zamontować pompę, poniżej rys. na którym zaznaczyłem dwa miejsca A i B czy mogę zainstalować pompę w pkt A ? pod powrotem wody z bojleraCO_01.thumb.jpg.435bb0974dfa8c0bb0a5a56aa0d9fdd7.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa w pkt. B mam mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.