Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka: Grupa mieszająco-pompowa czy mogę to tak zmontować


otek1984

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chce zmodyfikować sobie rozdzielacz od podłogówki: wywalić zawór z kapilarą i wstawić zawór 3D z siłownikiem.

Większość takich grup pompowo mieszających ma podejście dla zasilania i powrotu od dołu. 

U mnie zasilanie jest na wysokości górnej belki, a powrót na na dole.

Obawiam się, że nawet jak przytnę te rury (zasilanie i powrót) to ciężko to będzie wyprowadzić na dole i podpiąć.

Czy jeżeli w miejscu gdzie teraz jest zawór (RTL) włożę zawór 3D, za nim pompka obiegowa, a dojście zimniejszej wody z powrotu pójdzie na dole na trójniku - tak że ta zimniejsza woda będzie się musiała "wspiąć' do góry jakieś 25cm do zaworu 3D... są jakieś przeciwwskazania, żeby to tak spiąć ze sobą?

 

 

image.png.d5bf0749ad3c4e4d49a58996ad56f442.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku akurat gdyby był w pionie zabrakłoby miejsca aby podłączyć z zasilaniem i brakowałoby miejsca na zawór zwrotny (podciąganie powrotu z grzejników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobi na elementach 3/4" i lutowanych złączkach to wyjdzie, może będzie o 1 cent więcej ale na  pewno nie tak jak pokazujesz w swoim poprzednim poście.

Na forum wiele razy przerabialiśmy ten temat i wiem z relacji kolegów przerabiających ile miejsca potrzeba, z reszta sam też przerabiałem te koszmarki nie jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda tego typu modernizacja jest inna u różnego klienta. Co nie zmienia faktu, że otek1984 musi wszystko złożyć na sucho i wtedy będzie wiedział czy się zmieści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.