Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie O Poprawność Montażu


barney2231

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim jako nowy użytkownik witam wszystkich.

Jestem laikiem w sprawach kotłów i ogrzewania stąd mam kilka pytań odnośnie montażu pieca przez pewną firmę.

Otóż po nieszczelności starego kotła zamówiłem firmę która kupiła do mojego domu kocioł Propter G 30kW, wszystko byłoby fajnie gdyby nie to że przy wyższej temperaturze zawór bezpieczeństwa w piecu ciekł, sprawdziłem i okazało się że zamontowano zawór 1,5 bar (chyba tak się pisze) a potrzebny był minimum 2, tak więc wymieniłem go na 2,5. Problem jednak nie zniknął, dziś odwiedził mnie sąsiad i stwierdził iż drugi z króćców wyprowadzających wodę do instalacji też powinien być podłączony do instalacji, a domyślnie jest zakręcona na nim zaślepka. Stąd pytanie czy podłączać drugi króciec do instalacji czy może jest to tylko problem zbyt wysokiego ciśnienia wody i po dopasowaniu go problem zniknie. Przepraszam za błędy i dziwny opis ale jak wspomniałem jestem zielony w tej kwestii. góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.fxcam1325693251837.th.jpg 2.fxcam1325693280089.th.jpg

 

Na zdjęciu pierwszym to co sugerował sąsiad czyli podłączenie drugiego króćca wyprowadzającego wodę (nr.1) do instalacji (nr.2), natomiast (nr.3) to wspomniany zawór z którego cieknie woda przy wyższych temperaturach. Drugie zdjęcie to widok ogólny. Słaba jakość bo na chwilę obecną nie mam jak zrobić lepszych, jeśli będą potrzebne zrobię jutro już aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak samo pomyślałem że ciśnienie na rozgrzanym kotle przekracza możliwości zaworu i stąd cieknie, możliwe że zostało przekroczone. Stąd kontakt z sąsiadem który zajmował się kiedyś hydrauliką itp. sprawami który kategorycznie stwierdził że trzeba podłączyć ten drugi wylot wody bo to stanowi problem. Dlatego też moje pytanie czy jest to konieczne czy wystarczy odpowiednio ustawić ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to drugie przyłącze może być zakorkowane albo wykożystane np. do podłączenia osobno CWU przyłącze z prawej albo lewej strony producent dydykuje dla instalatorów aby było łatwiej podłączyć w zależnośsi od ustawienia pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdziłem ciśnienie na zimnym było w okolicach 1 bar, teraz przy temp. 60 stopni jest około 1,7-1,8. Dziękuję za odpowiedź dotyczącą złącza, wychodzi z tego iż wykonana już wymiana zaworu na większy (1,5 bar na 2,5) i wyregulowanie ciśnienia rozwiąże problem i nie potrzeba będzie przyłączać tego drugiego złącza do instalacji.

 

P.S. Tak wiem że są modele od razu wyposażone w dmuchawę i sterownik ale oczywiście monter nie pomyślał o tym od razu, a ja za późno dowiedziałem się o takiej możliwości przyzwyczajony do starego kotła bez cudeniek techniki, na szczęście jest możliwość instalacji indywidualnej w tym modelu.

Edytowane przez barney2231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cha zauważyłem drugi zawór bezpieczeństwa koło zbiornika przeponowego za kotłem po lewej ( ten czerwony ) jakie on ma ciśnienie robocze . A może na nitce do tej belki jest zakręcony jakiś zawór i zbiornik nie spełnia zadania przejęcia ciśnienia , albo ZP nie został wyregulowany .

poszykaj na forum a znajdziesz jak to zwyregulować

 

a za co zapłaciłeś przecież to ma działać bezawaryjnie a nie lać , rozpal przy nich i pokaż jak cieknie

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.