Skocz do zawartości
IGNOROWANY

próba szczelności


Łukasz90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę za jakiś czas zrobić próbę szczelności na tym rozdzielaczu. Jeśli zakręcę wszystkie rotametry  na belce zasilającej , zawory na powrotnej oraz odpowietrzniki to będzie to ok? ciśnienie 3 bary wystarczy? Chcę sprawdzić czy zawory i śrubunki są dobrze dokręcone bo rozdzielacz zasilany jest pexem32 bez łączeń więc o szczelność samej rury się nie boję.

rozdzielacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info, dokupię korki.

Zamiast korków mógłbym spiąć na krótko wszystkie obwody pexem 16? Te złączki eurokonus są wielokrotnego użytku czy tylko raz można je zastosować na rurce aby były później szczelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o zawory bo sam je montowałem z użyciem pasty i pakuł a robiłem to pierwszy raz. Jeśli któreś połączenie jest nieszczelne to teraz mam jeszcze dobre dojście żeby to rozebrać i poprawić lub tylko dokręcić mocniej. Myślę że wszystko jest ok ale wolałbym się upewnić. Zrobię próbę po rozłożeniu podłogówki. Dojście do zaworów i tak jakieś jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz90 napisał:

ciśnienie 3 bary wystarczy?

Nie rozumiem po co chcesz sprawdzać sam rozdzielacz. Potem podłączysz pętle i też będziesz sprawdzał?
Gwoli ścisłości, pomimo gwarancji producenta rury PE-X i małego prawdopodobieństwa uszkodzenia rury podczas montażu, zdrowym rozsądkiem jest sprawdzenie szczelności przed zalaniem betonu. Bo później, jeśli okażę się, że jakimś cudem gdzieś się sączy, to zanim się zorientujesz gdzie cieknie to wyciek zdąży narobić szkód. O kuciu podłogi nie wspomnę.

Po co 3? 1.5 bar wystarczy w zupełności.

1 godzinę temu, sambor napisał:

Rotametrami nie odetniesz  całkowicie wypływu wody - trzeba dać korki na odejścia rur

A u mnie ciśnienie osiąga 1.1bar i jakoś z rotametrów nie cieknie.

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że nie chcę sprawdzać rozdzielacza tylko wszystkie połączenia zaworów kątowych a skoro ostatnie połączenie jest w samym rozdzielaczu to muszę do niego wpuścić powietrzę lub wodę.  Pisałem też że próbę wykonam po rozłożeniu podłogówki a nie po jej ZALANIU bo wtedy to faktycznie musztarda po obiedzie. Co do rotametrów to czy przepuszczają czy nie zależy pewnie od ich wykonania, nie chce dać za dużego ciśnienia żeby ich nie uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może myślałeś o tym ale nie napisałeś. A ja nie siedzę w twojej głowie i nie wiem co miałeś na myśli zakładając ten temat.
Przypuszczam, że sam już nie wiesz co napisałeś. Poniżej cytat. 

8 godzin temu, Łukasz90 napisał:

Witam, chcę za jakiś czas zrobić próbę szczelności na tym rozdzielaczu. Jeśli zakręcę wszystkie rotametry  na belce zasilającej , zawory na powrotnej oraz odpowietrzniki to będzie to ok? ciśnienie 3 bary wystarczy? Chcę sprawdzić czy zawory i śrubunki są dobrze dokręcone bo rozdzielacz zasilany jest pexem32 bez łączeń więc o szczelność samej rury się nie boję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.