Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima na chłodzenie i grzanie


buska3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Doradźcie coś bo mętlik w głowie od tych ofert. Ale do rzeczy. Chce założyć w domu klimę jak w temacie ma poddaszu użytkowym w 3 sypialniach klimy 2,5kw oraz na dole w salonie z połączoną kuchnia 5kw. Mam oferty ale rozstrzał cenowy taki, że głowa boli.

1. Hisense Mini Apple Pie

2. Vesser WTA

3. Rotenso Imoto

4. Rotenso Roni (plus grzałka tacy)

5. Gree lomo luxury plus

6. Aux J-Smart seria JO

Kryterium wiadomo cena do jakości Nie podaję cen bo nie o to chodzi ale w zestawieniu jest najtańsza klima i ceny średnio rynkowe. Kryterium dodatkowe to grzanie do -15st.

Czy ktoś doradzi lub podpowie na co patrzeć jeszcze lub doda do tego jeszcze inną propozycję. Może podpowie jaką firmę podpytać w obrębie Bydgoszcz Inowrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz najtańszą ofertę, z najtańszym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na serio nie bawić się w nic innego tylko wybrać najtańszą i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to klimatyzatory te tańsze nie wiele się różnią między sobą, w zasadzie to zbędne gadgety za które trzeba dużo dopłacać.

Chyba że chcesz dogrzewać poniżej -15 to szukaj takiego z grzałką w karterze i tacy ociekowej, a jak zależy ci na efektywniejszej pracy to taki z +++ na chłodzenie i przynajmniej ++ na grzaniu w tedy warto jeszcze dopłacić.

Mi dwóch instalatorów odradzało np LG bo mieli z nimi kłopoty jak twierdzą firma idzie w cięcie ostre kosztów i kiepsko się z nimi układa współpraca.

Wybrałem Gree pular model z 2021 i ma te podstawowe rzeczy czyli działa z aplikacji regulacja żaluzji w pionie i poziomie też z apki(choć to ustawia się raz i gra) jonizator i samo czyszczenie na chłodzeniu.

Cena montażu zależy od długości instalacji, niby taki standard to 3-4 m czym dalej to drożej, raczej pesymistycznie 

podchodzili do multisplita a taki miał być na piętrze jeden agregat z trzema klimatyzatorami nad takim się zastanawiałem.

Po pierwsze to droższe w zakupie i montażu w razie awarii cała góra unieruchomiona do tego dochodziw moim przypadku pompka(i) skroplin i tutaj trzeba pilnować bo albo bardzo drogie i mniej awaryjne lub tańsze i bardziej kłopotliwe.

Wybrałem trzy jednostki Gree 2,5 kw jak patrzyłem to można to jakoś spiąć razem w sieć domową ale nie przyglądałem się temu tematowi bliżej, czekam jeszcze na montaż tych jednostek na dole w salonie mam 3,5 kw na 50 m i powinno do chłodzenia wystarczyć.

 

Przy tych najtańszych np. Kaisai w opisach nie widziałem żeby był to klimatyzator z inewnterowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multispita nie zakładam choć sypialnie mógłbym spiąć, no ale cena już powiedziała swoje (jedna firma dała 1000zł więcej niż osobno). co do grzania to realnie chce podchodzić i te -15 st jest chyba do osiągnięcia w klimach już bez problemu nawet w tych chińczykach, Też się zastanawiam nad GREE ale trochę mam wrażenie że jest parcie na nie i na AUX gdzie się czyta czy ktoś się wypowiada o klimach to tylko te + 2 firmy inne ale to jedna stajnia czyli w jednej fabryce robią. Nie mówię że są złe ale już też nie mało kosztują. Ale też naprowadziłeś co jeszcze posprawdzać i przyjrzeć się wyborowi dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to prawie wszystko Chińskie, Gree zajmuje się tylko produkcją klimatyzatorów więc niby pilnują standardu.

U mnie na ulicy lekarz ma 7 klim w tym 5 Gree i 2 najstarsze made in ? jeden bodaj MDV.

Instalator polecił mi jeszcze jakąś grecką  https://www.inventorairconditioner.com/air-conditioning/wall-mounted-air-conditioners/supreme-suvi-wfi twierdząc że tam dają radę w 40+ to u nas tym bardziej się sprawdzi.

 A reszta wyjdzie w praniu, dla mnie wygląd nie ma większego znaczenia bo i tak skrzynkę z plastiku trza na ścianie powiesić obok obrazka 😉 ważne by działało i się nie psuło, na decyzję miałem mało czasu bo oferta cenowa była ważna 3 dni. Nie dość że idą do góry to zaczyna brakować na rynku, inny instalator twierdził że nie które niby na stanie mają a jak przychodzi co do zakupu to trzeba czekać nawet i miesiąc za towarem.

 

Może znajdzie się jeszcze ktoś kto by podzielił się doświadczeniem z grzania klimatyzatorem w okresach przejściowych.

A w HYUNDAI ponoć z czasem trzeszczą bardzo plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, buska3 napisał:

Ale tak na serio nie bawić się w nic innego tylko wybrać najtańszą i już.

Ja wybrałbym najtańszą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz fajną wycenę dla GREE PULAR oraz doszła klima Samsung Wind-free Comfort, Ktoś podpowie jeszcze coś w temacie. Zastanawia mnie Gree pular, gdyż jedna z wycen było dla niej do -5, a model Gree lomo luxury plus do -15. Według neta to obie są do -15 i poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientowałem i dostałem wycenę na Gree Lomo Luxury plus to ona posiada grzałkę elektryczną kartera sprężarki  więc nie ma problemu z wystartowanie przy większych mrozach.

Natomiast Gree pular nie ma ale powinien według producenta grzać do -15c, te -15 to taki standard w klimatyztorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te do -15 wystarczą i tak dla mnie to duży zapas, wiadomo chce uciec od ekogroszku w sezonie jesienią i wiosną. Zimą jest inne ogrzewanie i nie ucieknę od tego. Latem przyda się też klima zwłaszcza na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.