Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołożenie podłogówki do istniejącej instalacji CO


Xris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem mieszkanie i chciałem zrobić małą modyfikację ogrzewania.

W kuchni, salonie, holu i łazience chcę mieć na podłodze gres a z uwagi, że jest to mieszkanie na parterze i pod spodem są garaże i piwnice, chcę dodać na tej części mieszkania ogrzewanie podłogowe (grzejniki, które już są zostają, celem tej podłogówki ma być utrzymanie komfortu cieplnego podłogi i lekkie ogrzanie mieszkania)

Wylewki są nowe więc chcę zrobić podłogówkę w bruzdach.

Powierzchnia podłogówki to ok 45-50m2 (5 pętli, po 1 pętli na kuchnię, hol i łazienkę, a 2 pętle na salon).

Aktualnie instalacja CO składa się z kotła 2-funkcyjnego Ariston 23kW i 6 grzejników.

Do podłogówki chciałem dać dodatkową grupę pompowo-mieszającą na 5 sekcji.

 

Pytanie do kolegów z forum, co myślicie o takiej modyfikacji? Nie znam nikogo kto robił coś podobnego ani nie mam żadnej firmy z polecenia, jedynie co to rozmawiałem z 2 osobami które wykonują frezowanie rowków pod rurki ale chciałem zweryfikować uzyskane informacje na większą skalę :)

Jakiej firmy rury PEX polecacie?

Jaka grupa pompowa? z by-passem czy bez?

Czy taki zestaw będzie dobry?

https://hurtinstal.pl/rozdzielacz-5-obw-z-grupa-pompowa-do-podlogowki-p-345.html?gclid=CjwKCAjwxOvsBRAjEiwAuY7L8hIW0a0Mo6U3D_cd8FSiIlWQVg2yr-Sr2CA1xMcRkJssBqdtxyNqSxoCehEQAvD_BwE

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz dobry, ale regulacja temperatury wody na podłogę jest w nim realizowana recznie. Sądzę, że koledze zależy na automatyce np. pogodowej. W tym celu zawór mieszający powinien być 3D z siłownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej funkcji dogrzania podłogi a nie pomieszczenia idea ok.

A jak to jest z tymi RTLami zabudowanymi na belce powrotu? Słyszałem ze kiepsko to działa. Ktoś potwierdzi lub zaprzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko podłogówka i ma być "sterowalna" to zamiast 3D termostatycznego, dać 3D z siłownikiem sterowany pogodówką.

Bajpas  pomiędzy belkami tylko jeśli przepływ będzie całkowicie odcinany np. siłownikami na belce powrotnej sterowanymi z pokojówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a odnośnie pompy w rozdzielaczu ktoś doradzi/wyjaśni różnice?

Kolejna sprawa to czy na zasilaniu rozdzielacza dać rury 20mm czy 25mm?

Na wyjściu z pieca chce dać trójnik na grzejniki (obecna instalacja) i na rozdzielacz do podłogówki, prawidłowo czy inaczej powinno to być połączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.