Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smolne problemy kominowe


K-r-y-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mieszkam w domu, który był ogrzewany kotłem starego typu. Palone było węglem, ewentualnie drewnem (suchym). Zeszłego lata zamontowałem kocioł 5-tej generacji na pellet i przy pierwszych przymrozkach pokazała się smoła na kominie na poddaszu. Poddasze jeszcze na razie nie ocieplone. Mało tego komin, do samego dachu wykonany z cegły czerwonej, a wszystko od dachu w górę z cegły klinkierowej. ... otynkowanej? obrobionej klejem? Nie wiem :) Do czasu palenia na starym piecu, na kominie były tylko jedynie zacieki smolne podczas padania deszczu, samej smoły nie było. Rozumiem równicę palenia na pierwszym i drugim kotle, temperatury w kominie bardzo się różnią od siebie, kopciuch dawał dużo wyższe temperatury do komina ... Ale co dalej? Moja kotłownia jest przedzielona "ścianą" (kominem) na pół, w miejsce starego kopciucha zainstalowałem nowy kocioł na pellet, ale z racji nadchodzących trudnych i dziwnych czasów chciałbym z drugiej strony komina zainstalować starego kopciucha do tego samego przewodu kominowego. Zważając na moje plany co do montażu kopciucha, jakie proponujecie rozwiązanie z kominem, jeśli chodzi o smołę? Myślałem o wkładzie kominowym, ale to raczej odpada, mając w planie ewentualne palenie kopciuchem. Myślałem także o zbiciu tynku na poddaszu, wypełnieniu częściowym fug komina na nowo zaprawą/klejem i zaizolowaniem czymś, potem ewentualny tynk i ocieplenie komina od podłogi poddasza do samej góry, tym bardziej, że w te wakacje ocieplę dach, więc na poddaszu będzie cieplej. Ostatnia opcja to rozebranie części nad dachem, która jest z klinkieru i zrobienie komina z normalnej kominowej czerwonej cegły, plus ewentualne ocieplenie komina od poddasza do góry. Wiem, że tak na odległość to porady są średnie, ale doradźcie coś mając na uwadze Wasze doświadczenie, abym łatwiej mógł podjąć decyzję. Dach to pełne deskowanie, papa i blacha. Wysokość komina od wyczystki w kotłowni to około 8-9 m. Dwa kanały spalinowe i 3 wentylacyjne. Drugi kanał spalinowy jest przeznaczony na kocioł gazowy do CO.

 

IMG_20220310_173536.jpg

IMG_20220310_173529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Kolego to samo  miałem w domu.... Zbijałem tynk suszylem tynkowalem zaciągałem jakimś foliami w płynie i wraz wyszło....To jest paskudne do zlikwidowania ...Ocieplilem komin wełna 5 cm i pale suchym drewnem i nie wychodzi... Ja już mam plan wstawić kamionkę bo ona jest jednak najlepszą....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykam sie z tym codziennie jeśli chcesz mieć 100% spokój trzeba zamontować wkłady ceramiczny, skucie tynków jak najbardziej ale cegła może znów pochłonąć smród jak gąbka i pokażą się plamy i cala robota niepotrzebna. Najlepiej rozwiercić diamentem i włożenie wkładów ceramicznych.

 

Dzień w dzień ten sam temat przerabiam kocioł klasy 5 pracuje na niskich temperaturach i zaczyna się skraplać pocić zazwyczaj od góry (bo najzimniej ) schodzi na dół.

1584960446833321.JPG

IMG_20201204_212728 (2).jpg

Photo przerobione.jpg

IMG_20190524_134328.jpg

IMG_20191108_124836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaka cena za usługę wraz z wkładem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.