Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ostatni Grzejnik, Grzeje W Połowie


DxAw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zdecydowałem się na wymianę grzejnika, ( 600 x 1400 ), z grzejnika żeberkowego starego typu ( około 30 letni ), na panelowy o rozmiarze j.w.

 

Grzejnik jest ostatni w układzie, a poprzedni grzejnik grzał prawidłowo. Problem w nowym polega na tym, że nie chce grzać w pełni ( tylko górna część )... układ był odpowietrzany, wody jest raczej mniej przy nowym grzejniku niż przy starym w układzie więc odpada problem obiegu wody, tym bardziej, że włączenie pompki nic nie zmienia. Wszystkie inne grzejniki grzeją w pełni. Woda specjalnie została spuszczona z układu i wlana jeszcze raz. Zamontowałem również automatyczne odpowietrzniki na całym piętrze.

 

Nie mam już pomysłów co można jeszcze zrobić ( grzejnik jest poziomo chociaż i w tej materii dokonywałem już różnych eksperymentów ).

 

Po spuszczeniu wody, kompresorem próbowałem "strzały" sprężonego powietrza, ale raczej należy to wykluczyć ze względu na dość grube rury które dochodzą do prawie do końca samego grzejnika, a układ wydawaję się być drożny, tymbardziej, że wcześniej wszystko było ok.

 

Takie same grzejniki, montowałem także w drugim domu i tam wszystko jest ok.

 

Jakie jeszcze mogą być przyczyny takiego stanu?

 

Przeszukiwałem wiele for i próbowałem wiele rzeczy, ale ręce już mi opadają, bo nie mam pomysłu co to może być.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczyłem ze alegro to juz nie musiałem patrzyc co to

wywal ten zawór montując zwykły np motylkowy kulowy 10min roboty i bedzie grzało a ten na powrocie wykrec max jak sie da

co wy ludzie z tym alegro macie to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem link do aukcji gdzie jest podobny przedmiot, a na allegro najszybciej idzie wszystko znaleść to pewnie dlatego dużo ludzi się powołuje. Dolny mam identyczny jak ten z allegro górny troszeczke inny ale b. podobny kupiony bodajże w leroy merlin.

 

EDIT

 

Te same zawory pracują w drugim domu bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam uczulenie na alegro wiec ....

a co do zaworu to są zawory z najniższej połki o ile mozna to nazwać zaworami kazdy ma inny przepływ robione jak sie uda wiec mając taki zawó mozemy wszytkiego sie spodziewac ,zalania w nocy ,grzania przy zakreconym jak sie guma wykruszy czy tez braku grzana na odkrecomym bo guma sie zintegrowała z podwstawą zaworu

u Ciebie w instalacji chodzi o to ze ten zawór ma zbyt duze opory wzgledem pozostałej instalacji i stąd twoje problemy ,musiałbyś wywalic ten zawór wstawic najzwyklejszy kulowy a grzejniki pozostałe nalezałoby przydławic o ile sie da i powinno grzać

a w jakim celu wywaliłes zeliwiaka wogóle ciekł czy co?

nalepsze grzejniki jakie kiedy kolwiek wymyslono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik jest ostatni w układzie, a poprzedni grzejnik grzał prawidłowo. Problem w nowym polega na tym, że nie chce grzać w pełni ( tylko górna część )... układ był odpowietrzany, wody jest raczej mniej przy nowym grzejniku niż przy starym w układzie więc odpada problem obiegu wody, tym bardziej, że włączenie pompki nic nie zmienia. Wszystkie inne grzejniki grzeją w pełni. Woda specjalnie została spuszczona z układu i wlana jeszcze raz. Zamontowałem również automatyczne odpowietrzniki na całym piętrze.

 

 

no uzasadnie ze niech ...

jesli w starym grzejniku było 50 l wody i ta woda wymieniła sie 2 razy zeby oddac ciepło do dało nam 100l wody na godzine w tym obiegu

jak wymieniłes grzejnik o pojemnosi 8l to policz ile razy to musi woda przelecieć przez niego zeby dała wynik 100 l ????????

stąd pierwszy efekt braku ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proste jak metr sznurka ...

grzejnik ma np zapotrzebowanie na powiomie 100l/h

a dostaje wody 30l/h

z racji ze ma mało wody w zasobie własnym i szybko oddaje energie to efekt jest taki ze góra jest ciepła a dół zimny i tyle jak przelejesz przez niego ok 100l wody na godzine to bedzie ciepły cały odpowiednio do załozeń temperaturowych grzejnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.