Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec vaillant vsc 306/4-5 ecocompact 90 nie grzeje w nocy


Megi85

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przestawiles przypadkiem na funkcję Programu Czasowego? W tej funkcji jest fabrycznie ustawione wyłączenie kotła na godzinę 22 do 6 rano. 

W menu wchodzisz w tryb Regulacja i tam masz Asystent Programu Czasowego. 

Nie widzę innej opcji , chyba tylko jeszcze jedna że kocioł dogrzal do tych zadanych 22 stopni i się wyłączył.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to tak prosto wytłumaczyć, to wg mnie intuicyjny sterownik. Ale lepiej nie przestawiac bez namysłu. 

Najpierw powiedz czy nic nie przestawiales w kotle albo sterowniku. Regulujesz tylko tym sterownikiem czy masz uruchomiona krzywą grzewczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- Wciśnij klawisz po lewo"menu"

2- kółkiem w prawo, wybierz programy czasowe. 

3- wciśnij Wybierz

4- strefa 1 - wciśnij Wybierz

5- Wyskoczy programowanie dni. Widać po prawo w jakich godzinach pracuje.

Jeśli pokazuje np. poniedziałek  6- 22 to tak jest ustawione. 

Jeśli tak jest, musisz każdy dzień zaprogramować jak Ci pasuje.  Najprościej ustawić tak , że z 6 cofasz zegar np do 0.05 i wyłączenie ( drugi parametr) ustawiasz na np 23.55

Pamiętaj żeby nie było dużej różnicy w temperaturze grzania w ciągu dnia i w ciągu nocy. Różnica najlepiej żadna albo góra 1 stopień mniej w nocy. 

Chyba trzeba te ustawienia zatwierdzić.  

Powinno być w instrukcji. Jak nie poradzisz to pisz. Ten sterownik widzę po raz pierwszy ale powinno zadziałać jak piszę. 

Jeśli będziesz ustawial , gdy Ci się pokaże na ekranie programowanie czasowe dni, żeby skrócić i ułatwić sobie ustawianie, kręcąc kółkiem wybierasz  np. dni robocze jednakowo a weekend oddzielnie. Można i cały tydzień jednakowo. Kombinuj jak Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy myślę, serwisant by się przydał.

Sprawdzi i ustawi na miejscu. 

Jeśli to bezprzewodowy sterownik, czasem baterie słabe i głupieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Może nie jest to super pomysł i może można zrobić to w inny sposób ale spróbować myślę , warto.

Mam na myśli sprawdzenie czy w ogóle jest komunikacja między kotłem a sterownikiem.

Gdyś miała ochotę to potrzeba znowu wejść w menu i w programach czasowych wybrać niedzielę. Ustaw sobie wyłączenie kotła np. o godzinie 16 a ponowne włączenie na powiedzmy 16.10. Jeśli jest komunikacja między kotłem a sterownikiem, kocioł w wyznaczonym czasie powinien się wyłączyć i później włączyć, mówiąc najprościej. Jeśli ta próba wypadnie pozytywnie, to w nocy także powinno zadziałać. Oczywiście potem , na powrót należy usunąć w sterowniku tą przerwę. Jak to nie zadziała mam jeszcze jeden pomysł ale nie chcę Ci gmatwać.. Najpierw to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że test się powiódł🙂

To dobra wiadomość.

Na marginesie, jesteśmy tutaj na luzie więc mówimy sobie na Ty🙂

Hejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinno być Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko eco i noc?

Ja na symulatorze mogę ustawić Auto. 

Nie mogę znaleźć parametru do cyrkulacji. Ale jak Ty ją masz możliwość regulować a obecna regulacja Ci nie odpowiada to ustaw pod siebie. Bo masz zasobnik ciepłej wody??

Jak przestawiasz parametry, obecne zapisuj żeby wrócić do nich jakby zmiana nie wypaliła. 

Posilkuj się instrukcją, jak nie masz, wylukaj w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw jak jest. Sterownik to na pewno multi Matic 700? Bo w symulatorze są trzy do wyboru. 

Jutro jak dalej będą problemy, sam odnajde tą instrukcję i poczytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne  bo na symulatorze mam te opcje o których pisałem. I ciekawe, nie ma tam jak piszesz eco i noc, tylko caly wypas: wyłączone, dzień, noc, auto. Może to zubozona wersja. Nieważne. A to CWU ...masz zasobnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę.

Swoją drogą... Coś cienki ten serwisant... Nie masz kogos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.