Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec vaillant vsc 306/4-5 ecocompact 90 nie grzeje w nocy


Megi85

Rekomendowane odpowiedzi

A ile ci spala teraz a poprzednio? Proponuję na początek zmienic z Noc na Eco. Będzie w nocy grzał tylko gdy spadnie temperatura poniżeń średnio 4 st. na zewnątrz. Czyli w "cieple" noce nie grzeje, ale czy to akceptujesz to już musisz sobie sama odpowiedzieć jakiego komfortu cieplego oczekujesz.
Wydaje mi się ten wariant kotła niestety nie jest optymalny dla ciebie.
To jest uklad sama podłogówka czy same grzejniki czy mieszany ( kaloryfery + podlogowka) ?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eco odpada bo kiedyś w nocy spadło jak mi nie grzał do 20 stopni dla mnie tragedia idzie zamarznąć 🤦‍♀️ i te wahania temperatury 🙊🙉 teraz średnie spalanie na termostacie 15m3 przy 22 temperatura dzień i noc ale dla mnie nie ma komfortu cieplnego 😳 podłogówka tylko jedna łazienka reszta wszystko grzejniki 😄 

Aha i jeszcze jedno poprzednio czyli jak mi w nocy nie grzał to spalał 10 🤦‍♀️ musze przetestować ile spali na korekcie lub na tej opcji brak bo czytam ze przy tym ustawieniu jest komfort cieplny 😄ale pytanie jak tą korektę ustawić 🙄

Aha i z góry przepraszam Panowie za takie pytania ale mam to ustrojstwo od 10 dni i nie mogę tego rozgryźć żeby grzało i było ciepło 🤣🤣🤦‍♀️🙉🙊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy termostacie będzie oszczednosc, ale wtedy są okresy cieplo-zimno w zależności kiedy automat zdecyduje grzać albo wyłączyć.

Podobno najekonomiczniej jest grzać ciagle, ale przy małej mocy zadanej, ale u ciebie ten kocioł ma bardzo wysoka min (5,8 kW) wiec też będzie się chwilami wyłączał i robił blokady palnika, ale tego się nie uniknie.

Poniżej wkleiłem opis tych ustawień z internetu brak/korekta/termostat.

a. Korekta, Zamontowany czujnik temperatury dokonuje pomiaru aktualnej temperatury pokojowej w pomieszczeniu odniesienia. Ta wartość jest porównywana z zadaną temperaturą pokojową i w wypadku różnicy przeprowadza dopasowanie temperatury zasilania ogrzewania poprzez tak zwaną „Czynną zadaną temperaturę w pomieszczeniu“.
Czynna temp. zadana pomieszczenia = ustawione temp. zadana pomieszczenia + (ustawiona temp. zadana pomieszczenia - zmierzona temp. pomieszczenia)
Zamiast ustawionej temp. zadanej pomieszczenia w regulacji będzie używana czynna temp. zadana pomieszczenia.

b. Dla Termostat, działa jak korekta z tym że piec się włacza i wyłącza według programu czasowego (ustawienie Auto) i dogrzewa do temp zadanej w oknie czasowym, gdy osiągnie temp 3/16 powyżej zadanej, wyłącza pompe w obiegu. Gdy spadnie 4/16 poniżej zadanej to włącza ponownie obieg.

c. brak. Brak wpływu temp. wewn.

Sterownik wtedy nie mierzy temp wewn. nie działa wtedy termostat, próbowałem to ustawienie i piec wtedy działa non stop, temp. zadana na sterowniku dla pieca jest wartością teoretyczną którą uwzględnia wraz z ustawioną krzywą grzewczą i na jej podstawie dobiera temp. wody na zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.