Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol Pereko Qmpell 8 kw sterownik mini-ster Pid pellet


Hatek
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Hatek,

Rekomendowane odpowiedzi

Screenshot_20220117-191801.thumb.png.68a5a7b7fc00a77f975a158038676919.pngWitam, posiadam kociol Pereko Qmpell 8 kw sterownik mini-ster Pid pellet . Chcialbym wprowadzic kod 1709 niewiem jaka jest kombinacja i czy jest to mozliwe w instrukcji jest napisane ze mozna zmienic nastawy za pomoca tego kodu wysle screena i pokaze jak to wyglada

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minister pid pellet nie ma kodu.To jest dla sterownika cobra .A co chcesz zmienić ?

A nie masz instukcji obsługi sterownika minister pid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to jest ten sceeen z tej instrukcji . Chcialem tylko zwiekszyc moc dmuchawy bo jest na 20% w trybie podtrzymania ale sie nie da chyba

Szkoda ze nie ma regulacji powietrza kiedy przechodzi w tryb podtrzymania wtedy kociol pracuje z moca 20% i slabo dmucha wiem ze to jest wina tez ciagu kominowego. Algorytm PID dobiera sobie dawki paliwa ale przerwy w podawaniu sa takie same jak na ustawieniach wyjsciowych uzytkownika czyli w trybie pracy i podtrzymania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz i przytrzymujesz środkowy przycisk i przycikiem ( - ) szukasz limit obrotów dmuchawy naciskasz środkowy przycisk pojawi kreska po cyfrą obrotów i plusem lub minusem ustawiasz obroty zatwierdzasz środkowym .Minus naciskasz parę razy aż pojawi się wyjście i naciskasz środkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi. Ja o tym wiem spoko.

Dawka 3s. Pauza 15s . Dmuchawa 50% w trybie pracy wedlug mnie jest zbyt krotka Pauza ale kiedy przechodzi w tryb podtrzymania to jest ok bo temp spalin spada mi do 140 C i utrzymuje mi temp i pomalu rosnie sobie temp kotla. Podtrzymanie trzyma mi z 25 min+ akurat nie ma duzych strat cieplnych zbyt czestych przedmuchow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limitem obrotów dmuchawy możesz zmienić nadmuch ale jak nie będzie zapotrzebowania budynku to tak będzie pyrkać na 20% i sam dobierać dawkę paliwa w pidzie wsypując po parę ziarenek.

Ja co prawda mam 12kw ale dmuchawę mam na 34% dawka 2s pauza 15s ale zaznaczam na pellecie dębowym. .Najlepiej ustawiać nadmuch poprzez obserwację płomienia i wyglądzie wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie płomienia tylko żar to będzie przechdził w tryb rozpalania i tak w kółko.

Zmniejsz nadmuch to i paliwa mniej będzie podawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

To znowu ja. Zmniejszylem nadmuch do 40% ale pojawily sie spieki , kawalki sadzy na ruszcie od palnika. Wczesniej byl sypki i komora jest bardziej czarna zasmolona. Przy mocy kotla 100% plomien jest dlugi ciemny zbyt czerwony i zabardzo sie rozchodzi na wszystkie strony. Wiecej powietrza potrzeba

Jak dam wiecej powietrza to bedzie wieksza temperatura i ogien sie uspokoi i nie bedzie sadzy w postaci krzemu. 

Tak to u mnie wyglada. Forum otwarty dla ludzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie rozwiazanie druga kwestia jak to zrobic. Nie obejdzie sie bez wizyty kominiarza bo chce wklad zainstalowac 

Dzwiczki od kotla sa szczelnie zamkniete niewiem jak doprowadzic powietrze. Wklad kominowy z kwasiaka + nasada kominowa regulator ciagu kominowego smartflow. Dobra wezwe kominiarza to mi to zrobi i rozwiaze problem z kopceniem w trybie podtrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.