Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro K1Pv2 i K1Pv2 - sterowanie dwoma zaworami


awiator

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć, do tej pory temperaturą wody w instalacji i podłogówce sterowałem ręcznie. Ostatnio trafiłem dużą okazję w Castorami na powystawowy siłownik Afriso. Po jego zamontowaniu i spięciu z krzywą grzewczą działa perfekcyjnie i sam nie wiem jak mogłem żyć bez niego. Teraz idąc za ciosem chciałbym przerobić sterowanie podłogówka aby założyć siłownik. Do tej pory posłałem, że będzie to bez bolesne bo w menu mam możliwość sterowania aż 3 zaworami. Mocno się zdziwiłem gdy otworzyłem sterownik a tam było tylko jedno złącze dedykowane zaworowi. Czy możecie mi podpowiedzieć że się da i jak podłączyć drugi siłownik. Zależy mi aby sterować całą instalacją z jednego miejsca.

 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dokupić rozszerzenie zaworu mieszającego, np. DEFRO MZ. Można kupić też sterownik instalacyjny i sterować zaworami niezależnie od sterownika kotła, bo cenowo pewnie będą zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Snurq już na niego trafiłem ale nie mogłem odpisać. To jeszcze jedno pytanko: czy po jego podłączeniu muszę do niego podłączyć czujniki, czy wystarcza tylko te podłączone do sterownika kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl sterowania dwoma zaworami chyba upadł. Wczoraj wieczorem i w nocy wszystko dobrze działało. Niestety dziś za dnia i ok 7-10 stopni na dworze siłownik zamknął się prawie w całości, w kotle zamiast normalnego procesu spalania odbył się proces wędzenia i uwalniania smoły. Niestety nie było mnie w domu wiec zauważyłem to dopiero po powrocie. Cały wymiennik wręcz ocieka smołą a w popielniku było mnóstwo niedopalonego węgla. Sterownik działał w PID więc sądziłem że będzie sobie w stanie poradzić z modulacja mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo proste i musi działać.

Prawdopodobnie wszystkie zawory pozamykałeś, bo 

- miałeś ustawioną ochronę powrotu

- i/lub minimalne otwarcie było bardzo małe

Najlepiej ochronę powrotu powyłączaj na obu zaworach na początek. Idzie zima i na wędzenie nie ma już szans.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wiem gdzie popełniłem błąd. W sobotę w ramach pomocy sąsiedzkiej pożyczyłem wentylator sąsiadowi. Po ponownym montażu kabelek od halotronu wpiąłem w oryginalne miejsce zamiast w "turbinkę".

Teraz muszę jakoś usunąć tą smołe:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W zasadzie już sam zauważyłem, że smoła z czasem wyschła i dało się ją zeskrobać ale w pierwszej chwili się dość mocno przeraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.