Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd Hallotronu Defro K1Pv2


switchak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Od października ogrzewam dom ~150m^2 kotłem Defro Komfort Eko Duo 15kW ze sterownikiem K1Pv2 (PID). 

Przez okres zimowy piec sprawował się poprawnie. Problem zaczął się pojawiać i nasilać w momencie gdy zrobiło się cieplej i piec częściej przebywał w trybie nadzoru.

Otóż zaczął pojawiać się problem z Hallotronem podajnika. Wyskakuje błąd, po czym pisk no i trzeba lecieć i wciskać OK.

Najgorsze, że występuje to kilka razy na dobę.

Przejrzałem wątki na tym forum oraz na necie odnośnie tego błędu oraz kontaktowałem się z serwisem. Na infolini podano mi 2 parametry do zmiany w trybie serwisowym (Liczba impulsów blokady oraz liczba impulsów rozruchu podajnika), które przestawiłem. Poprawa może jest ale nikła.

Gdzieś czytałem, żeby skontrolować szczelinę hallotronu i magnesu. Tu pytanie: czy ktoś wie gdzie jest on zlokalizowany, a może posiada nawet zdjęcia? Czy są jakieś inne propozycje co mogę sprawdzić/zmienić?

Jutro będę się jeszcze raz kontaktował z serwisem, ale póki ktokolwiek przyjedzie to chcę wykorzystać max. porad.

 

Pozdr.,

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.