Skocz do zawartości

Rosnące koszty ogrzewania to pikuś. Władza ma niespodziankę...


Outsider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podatek katastralny. I oto tym sposobem zostaniemy okradzeni do końca. Cytat:

By zobrazować tę różnicę warto posłużyć się przykładem. Właściciel 45-metrowego mieszkania, którego wartość wynosi 360 tys. zł, na podstawie obecnych zasad zapłaci maksymalnie 38,25 zł rocznie. W razie wprowadzenia podatku katastralnego w wysokości 1 proc. wartości nieruchomości, podatek od tego mieszkania wynosiłby już 3,6 tys. zł rocznie.

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/podatek-katastralny-i-od-pustostanow-zpp-o-rzadowych-pomyslach/87cg65h

 • Zgadzam się 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nigdzie na świecie nie ma tak wysokich podatków katastralnych tu raczej chodzi o 0,coś tam procenta , coś nabąkowali że szykują niespodziankę tym którzy nakupowali kilka mieszkań i na tym chcą zarabiać jednym słowem zmuszą ich do pozbycia się , w Holandi już naszykowali że kupiona nieruchomość nie może być wynajmowana przez 4 lata .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 • Nie tylko dla tych co nakupowali. Spokojnie. Ty też zapłacisz. W poprzednim okresie władzy pisu już mieli gotowy zarys. Tylko nie zdążyli go wprowadzić. Jak dobrze pamiętam to miało być 1 do 1,5%

 

 • Podatek katastralny w Niemczech – za podstawę naliczenia brana jest wartość rynkowa nieruchomości pomnożona przez odpowiednie współczynniki. Wysokość podatku w Niemczech waha się w zależności od rodzaju nieruchomości oraz kraju związkowego (Landu) i wynosi od 0,26% do 1%.
 • Podatek katastralny w Wielkiej Brytanii – ustalany indywidualnie przez lokalne samorządy. Nieruchomości są podzielone na 8 grup podatkowych. Dla nieruchomości najniżej wycenianych podatek wynosi 0,5%, dla budynków mieszkalnych średniej wartości 1%, a dla nieruchomości przeznaczonych na działalność gospodarczą stanowi odniesienie do wartości czynszu.
 • Podatek katastralny w Irlandii – wartość nieruchomości wycenia w Irlandii sam podatnik. Ewentualna myśl o zaniżeniu wartości nie wchodzi w rachubę, ponieważ sprzedaż nieruchomości za cenę wyższą niż 110% zadeklarowanej wartości grozi bardzo dotkliwymi karami. Stawka podatku wynosi 0,18% dla nieruchomości wartych do 1 mln euro i 0,25% dla nieruchomości o wartości rynkowej wyższej niż 1 mln euro. Władze samorządowe mogą poza tym korygować ogólnokrajowe stawki o ±15%.
 • Podatek katastralny na Łotwie – dla nieruchomości gruntowych stawka wynosi 1,5%. W przypadku budynków mieszkalnych stawki są progresywne i wynoszą od 0,2% do 0,6% w zależności od wartości mieszkania.
 • Podatek katastralny na Litwie – dla nieruchomości gruntowych stawka wynosi 1,5%, a dla nieruchomości budowlanych od 0,3% do 1%. Wysokość podatku ustalają samorządy lokalne.
 • Podatek katastralny w Estonii – wynosi od 0,1% do 2,5% szacunkowej wartości gruntu. Stawkę ustalają samorządy lokalne.
 • Podatek katastralny w Belgii – za podstawę do naliczenia podatku bierze się szacowany dochód katastralny, czyli wartość rocznego zysku z nieruchomości. Ustala się tę wartość co 10 lat. Wysokość stawek podatkowych jest uchwalana przez władze samorządowe.
 • Podatek katastralny we Francji – podobnie jak w Belgii, nie jest naliczany od wartości nieruchomości, ale od potencjalnego dochodu, jaki może z tego tytułu osiągnąć właściciel.
 • Podatek katastralny w USA – należy do najstarszych podatków w Stanach Zjednoczonych obok akcyzy na alkohol, tytoń o proch. Wartość podatku określają władze lokalne w zależności od wartości nieruchomości. Średnio jest to ponad 1%. W razie wątpliwości, właściciel może zaskarżyć decyzję samorządu w sądzie.
 • Podatek katastralny w Singapurze – podatek od nieruchomości mieszkalnej wynosi 4%, jeśli właściciel ją zamieszkuje.
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak z podatkiem śmieciowym. Mafia POpiSS formalnie gra w jednej magdalenkowiej rodzinie. Jedni wprowadza katastra na 0,01% a następnie drudzy podwyższa do 5% bo " unia kazała". Tak samo było że śmieciami i będzie z katastrem.

Edytowane przez piastun
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatek katastralny, to faktycznie może być "kiler" dla wielu. Ja pocieszam się, że Ci u góry będą mieli najwięcej do stracenia, więc ustawa będzie pod nich i nie będzie tak źle.

Ci co g... mają niech nie myślą, że im nie zaszkodzi. Koszty podatku zostaną przeniesione w dużej części na wynajmujących domy, mieszkania, czy lokale użytkowe.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, o6483256 napisał:

Podatek katastralny, to faktycznie może być "kiler" dla wielu. Ja pocieszam się, że Ci u góry będą mieli najwięcej do stracenia, więc ustawa będzie pod nich i nie będzie tak źle.

Nie bój żaby. Dla nich to będą grosze. Oni z samych rad nadzorczych i innych  państwowych/miejskich/gminnych źródeł czerpią więcej przez tydzień niż przeciętny Polak przez cały rok.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.