Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozdzielacz z rotametrami magnetycznymi


Domes

Rekomendowane odpowiedzi

Tak można dodaj zdjęcie zobaczymy co tam masz , czy odległość zamontowanego rozdzielacza od góry szafki jest powyżej 10 cm ? Czy pętle zostały przelane , i jaką rurą jest zasilany rozdzielacz chodzi o średnicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rurach to ok 3,7m od kotła do rozdzialacza w tym 5 kolan, rura pp32, przy kotle srubunki/ zawory/separator sa na 3/4 a przy rozdzielaczu zawór kulowy 1 montowany przeze mnie

20211103_182751_1600x1200.jpg

20211103_182757_1600x1200.jpg

20211104_133214_1600x1200.jpg

20211110_121124_1600x1200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ten separator?

Przecież nie masz rur ani innych elementów stalowych w instalacji.

Zamiast tego filtra, który na pewno tłumi całkiem sporo - ale producent nie podaje takich danych jak opory hydrauliczne czy Kvs.

Zdementuj ten filtr i wtedy zobacz czy on ma wpływ na przepływy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak , podpinałeś węża  z wodą do górnej belki i przelewałeś grupie wężem z dolnej belki , czy dopuszczałeś ciśnienie z kotła I odpowietrzałeś każdą pętle . 

A jak zakręcisz połowę obwodów to przepływ wzrasta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj goscie przelewali kazda petle maszyna

3 minuty temu, sambor napisał:

Po co ten separator?

Przecież nie masz rur ani innych elementów stalowych w instalacji.

Zamiast tego filtra, który na pewno tłumi całkiem sporo - ale producent nie podaje takich danych jak opory hydrauliczne czy Kvs.

Zdementuj ten filtr i wtedy zobacz czy on ma wpływ na przepływy.

jak wyjme wklad filtru to wpłynie to na przepływ czy musi byc całkowicei zdemontowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sambor napisał:

Popa to wilo para 6-43 i tu jest zagwostka bo jakbym nie ustawił parametru P14 i P18 czy pracuje na minimum czy na maksimum to nie widze różnicy w przepływie ani nie słyszę jakiejkolwiek różnicy w hałasie z kotła

 

można jakoś zmierzyć napięcie i zobaczyć czy jest różne dla max i min - zielony jestem z elektryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z filtrem jeszcze nic nie zrobiłem, jutro będę na budowie

ok zrobię jak mówisz ustawię przepływy 1 l na 5-6 pętlach przy ustawieniach pompy na P14 -25 a p18 -40 a później zmienię na p14 na 80 i p18-95 i zobaczymy czy przepływy na rotametrach wzrosną

 

Edytowane przez Domes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem ustawiłem przepływy 1l na 6 przykładowych petlach przy ustawieniach pompy 15-35, następnie wyłączyłem kocioł i zmieniłem parametry na 90-98 i przepływ na rotametrach był identyczny

 

Do filtra nie dobrnąłem bo musiałem wracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wtedy dowiesz się, czy przyczyna leży po stronie filtra czy :

5 godzin temu, Domes napisał:

czy jest np mozliwe zapowietrzenie/zabrudzenie pompy i w zwiazku z tym pracuje na jednych obrotach bo szybciej nie moze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.