Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers ZSB 24-1 DE poldlogówka+grzejniki na 1x m100


baloguattro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś podpowie jak zrobić osobne sterowanie dwoma obiegami przy użyciu 1x Mm100? Mam parter podłogówkę i piętro grzejniki. Na parterze rozdzielacz z ręcznymi nastawem temperatury. Brak sprzęgła rozdzielacza, prawdopod nie gdzies się rozdzielają obiegi,  ale wszystko zalane betonem. Chcę dokupić mm100+elektryczny trojdrogowy zawór do podłogówki +Cr10. Jeden obieg sterowany czujnikiem temp.  Parter i to spięte z mm10 i obrotowym zawortem elektrycznym+pompa z rozdzielacza. Piętro pompa z pieca i on of z czojnik cr10. Na piętrze zawsze niedogrzane, czyli na dole temp ok i zawór zamyka na rodzielaczu i wyłącza pompę, cała wodą leci na piętro i dogrzewa aż cr10 da sygnał of i się wyłącza wszystko. Czy dobrze rozumuje?  Prosze o pomoc.  Dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podesłanie linka. Chcę podłączyć jak na schemacie poniżej. Pytanie czy potrzebne jest sprzęgło hydrauliczne? Dom kupiony w stanie deweloperskim,  nie doszedłem w jakiś sposób są rozdzielone obiegi na parter podłogówka i piętro grzejniki,  prawdopodobnie zalane gdzieś pod wylewkami 😕 Czy pompa wbudowana w piec nie wystarczy do grzejników? (teraz daje rade, jedno piętro i 5 grzejników). Mm100 podpiął bym tylko pod rozdzielacz na podłogówkę, a do pieca czujnik sprzęgła ale podczepiony pod rurkę od powrotu. Czy totalnie bezsensu?

1938419902_Zrzutekranu2019-11-22o08_48_17.png.b98ee3437b3e30ee858afa132a48ec26.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.