Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik Drabinkowy Do Rozdzielacza?


jurekkiler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem na etapie montowania ogrzewania podłogowego w domu (dół 6 sekcji) ok 80m2 oraz góra 5 sekcji (ok 70m2) .Mam problem z grzejnikami drabinkowymi w łazienkach. Mój hydraulik chce je wpiąć przed zasilanie na rozdzielacze ( jeden na parterzei drugi na poddaszu ale wowczas dodatkowe pompy,).

Czy nie można poprostu wpiąć tej drabinki pod kolejną sekcję w rozdzielaczu? Wiem ze zasilanie na rozdzielaczu ma max 35stopni C ale nie chodzi mi  o grzanie tylko o ewentualne suszenie ręczników. Czy wówczas nie bedzie problemow z zapowietrzaniem instalacji skoro grzejnik będzie wyżej zamontowany niz rozdzielacz? Pytam bo hydraulik twierdzi ze tak sie nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat trzeba trochę poprawić - na oba rozdzielacze podłogi wystarczy 1 pompa, z resztą jest 1 zaw 3-D.

Drugą pompę podłączasz wprost do bufora i do niej podłączasz oba grzejniki - rury PEX możesz poprowadzić wprost od pompy.

Na powrocie z bufora do kotła potrzeba zaw 3-D termostatyczny na temp 55-60C np VTC

I to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat trzeba trochę poprawić - na oba rozdzielacze podłogi wystarczy 1 pompa, z resztą jest 1 zaw 3-D.

Drugą pompę podłączasz wprost do bufora i do niej podłączasz oba grzejniki - rury PEX możesz poprowadzić wprost od pompy.

Na powrocie z bufora do kotła potrzeba zaw 3-D termostatyczny na temp 55-60C np VTC

I to wszystko

VTC 300 to wiadomo, zapomnialem dorysowac. Ale czy muszą musze dać jedną pompę? Chcialbym miec 2 pompy i dac prosty sterownik ktory sterowałby pracą tych pomp co daloby mi mozliwosc sterowania temperatury na parterze i pietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oddzielne sterowanie temp na parter i piętro to trzeba dwa zaw 3-D, dwa siłowniki i dwie pompy.

Jak grzejniki mają nie grzać, to po co je podłączać pod instalację - dać elektryczne, będzie drożej w eksploatacji.

 

A problem to może  być, gdyż grzejnik ma dużo mniejsze opory przepływu niż pętle podłogówki i potrzebne będzie dławienie przepływu przez grzejnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.