Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ustawienia sterownika w kotle kostrzewa mini bio luxury b 12kw


Bogusxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem po wymianie starego kopciucha na kocioł kostrzewa mini bio luxury b 12kw. Do pierwszego uruchomienia kotła wezwałem serwisanta. Niestety serwisant nie do końca poustawiał to czego oczekiwałem. Kocioł pracuje w trybie automatycznym. Chciałbym ustawić go w taki sposób aby nie wyłączał pomp na CO od termostatu i po osiągnięciu zadanej temperatury na termostacie pokojowym wypompował pozostałą gorącą wodę z kotła do obiegu CO (nie chce grzać piwnicy i tracić energii) podwyższając delikatnie zadaną temperaturę w pomieszczeniu. Własnoręcznie ustawiłem w opcjach ustawienia mieszacza "wyłączenie pompy CO od termostatu - NIE". Pompa pracuje do wystudzenia kotła i wszystko jest ok. Problem zaczyna się kiedy tem. CWU spadnie poniżej zadanej, kocioł rozpala się od nowa i zaczynają pracować dwie pompy od CWU i CO (pomimo wyższej tem. w pomieszczeniu niż zadana). Ustawie priorytet CWU- niestety nic nie daje. Woda dajek krąży w dwóch obiegach i przegrzewa pomieszczenia. Może macie pomysł jak to ustawić. Z góry dziękuję za pomoc.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.