Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus - pytanie filozoficzne


gbbsoft

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mi może wytłumaczyć, jak to jest możliwe, że temperatura powrotu do pieca jest wyższa (nawet o 20stC) niż temperatura zmierzona przez czujnik na sprzęgle hydraulicznym?

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok.

 

Dzięki mojemu programowi odkryłem, że:

- temperatura na sprzęgle jest odczytywana przez system co 1 min. Więc piec nie wie co się dzieje na sprzęgle przez 60s. Jak jest za niska temperatura, to jak głupi próbuje to podgrzać. Pewnie po 20s mógłby przestać, ale o tym nie wie. Potem po 60s jest już za wysoka, więc przestaje grzać itd. Ciągle praca pieca "faluje".

 

- temperatura na wyjściu z mieszacza jest odczytywana co tyle sekund ile jest ustawione w parametrze "czas pracy zaworu mieszacza". Ja zmniejszyłem ten parametr z 120s do 60s.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim rozwiązaniem problemu pierwszego jest:

- wyłączenie termometru na sprzęgle: ustawienie "Zainst. czujnik sprz. hydr." = "brak"

- włączenie pompy tak jakby było sprzęgło: ustawienie "Char. wykreślna pompy" = "moc"

- ustawienie "Podn. zaworu miesz" na ok. 8K dla każdego obwodu

Cały system zaczął działać "spokojniej" i dążył do stabilizacji, czego przedtem nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jednak przy niższych temperaturach musiałem przejść na +12K dla każdego obwodu, bo nie dogrzewał obwodu, który i tak miał otwarty zawór na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wczoraj byłem u kolegi, który zainstalował sobie Buderusa. Cały wieczór przy pomocy GbbBuderusWin obserwowaliśmy piec i robiliśmy doświadczenia.

1. Wiemy, że piec się WYŁĄCZA, jak temperatura wyjścia z pieca przekracza temperaturę zadaną pieca o 6K (parametr: Int.temp. (blok.cyklu))

2. Poprzednio myślałem, że piec się WŁĄCZA, gdy minie 10 minut (parametr: Int.czasu (blok.cyklu)), ale okazało się, że to nie do końca prawda.

3. Teraz wiemy, że aby piec się WŁĄCZYŁ muszą być spełnione 2 warunki naraz:

(a) musi minąć 10 minut (parametr: Int.czasu (blok.cyklu) ) od wyłączenia

(b) temperatura wyjścia wody musi być mniejsza od temperatury zadanej o co najmniej 6K (parametr: Int.temp. (blok.cyklu))

Wyjaśnia to także wątpliwości wyrażane przez niektórych kolegów na forach, którzy mówili, że piec im się nie włącza po 10 minutach, tylko później. Mieli rację. 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.