gbbsoft Opublikowano 26 Października 2021 #1 Opublikowano 26 Października 2021 (edytowane) Czy ktoś mi może wytłumaczyć, jak to jest możliwe, że temperatura powrotu do pieca jest wyższa (nawet o 20stC) niż temperatura zmierzona przez czujnik na sprzęgle hydraulicznym? Edytowane 3 Listopada 2021 przez Ryszard Dodano prefiks Cytuj
gbbsoft Opublikowano 27 Października 2021 Autor #2 Opublikowano 27 Października 2021 Szok. Dzięki mojemu programowi odkryłem, że: - temperatura na sprzęgle jest odczytywana przez system co 1 min. Więc piec nie wie co się dzieje na sprzęgle przez 60s. Jak jest za niska temperatura, to jak głupi próbuje to podgrzać. Pewnie po 20s mógłby przestać, ale o tym nie wie. Potem po 60s jest już za wysoka, więc przestaje grzać itd. Ciągle praca pieca "faluje". - temperatura na wyjściu z mieszacza jest odczytywana co tyle sekund ile jest ustawione w parametrze "czas pracy zaworu mieszacza". Ja zmniejszyłem ten parametr z 120s do 60s. 1 Cytuj
gbbsoft Opublikowano 27 Października 2021 Autor #3 Opublikowano 27 Października 2021 Moim rozwiązaniem problemu pierwszego jest: - wyłączenie termometru na sprzęgle: ustawienie "Zainst. czujnik sprz. hydr." = "brak" - włączenie pompy tak jakby było sprzęgło: ustawienie "Char. wykreślna pompy" = "moc" - ustawienie "Podn. zaworu miesz" na ok. 8K dla każdego obwodu Cały system zaczął działać "spokojniej" i dążył do stabilizacji, czego przedtem nie było... Cytuj
gbbsoft Opublikowano 27 Października 2021 Autor #4 Opublikowano 27 Października 2021 Zmieniłem "Podn. zaworu miesz" na standardowe 5K i też jest OK. 🙂 Cytuj
gbbsoft Opublikowano 20 Listopada 2021 Autor #5 Opublikowano 20 Listopada 2021 Jednak przy niższych temperaturach musiałem przejść na +12K dla każdego obwodu, bo nie dogrzewał obwodu, który i tak miał otwarty zawór na 100% Cytuj
gbbsoft Opublikowano 25 Kwietnia 2022 Autor #6 Opublikowano 25 Kwietnia 2022 Wczoraj byłem u kolegi, który zainstalował sobie Buderusa. Cały wieczór przy pomocy GbbBuderusWin obserwowaliśmy piec i robiliśmy doświadczenia. 1. Wiemy, że piec się WYŁĄCZA, jak temperatura wyjścia z pieca przekracza temperaturę zadaną pieca o 6K (parametr: Int.temp. (blok.cyklu)) 2. Poprzednio myślałem, że piec się WŁĄCZA, gdy minie 10 minut (parametr: Int.czasu (blok.cyklu)), ale okazało się, że to nie do końca prawda. 3. Teraz wiemy, że aby piec się WŁĄCZYŁ muszą być spełnione 2 warunki naraz: (a) musi minąć 10 minut (parametr: Int.czasu (blok.cyklu) ) od wyłączenia (b) temperatura wyjścia wody musi być mniejsza od temperatury zadanej o co najmniej 6K (parametr: Int.temp. (blok.cyklu)) Wyjaśnia to także wątpliwości wyrażane przez niektórych kolegów na forach, którzy mówili, że piec im się nie włącza po 10 minutach, tylko później. Mieli rację. 🙂 Cytuj
HolubPatryk Opublikowano 15 Maja 2022 #7 Opublikowano 15 Maja 2022 Czas przerwy jest regulowany daj zdjęcie sprzęgła Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.