Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokość komina do piec na ekogroszek


roger255

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec Dworek Comfort blue 12kw. Kotłownie mam zrobioną w oddalonym od domu budynku. Komin stawiałem nowy systemowy o wysokości 4m od posadzki. Od wylotu spalin z pieca wysokość komina wynosi 2,7m. Wystaje 1.3 powyżej dachu. W instrukcji kotła napisane jest, że wysokość powinna wynosić 6m. Czy mam się czego obawiać? Hydraulik, który zakładał mi C.0. powiedział, ze może tak być. Czy powinienem przedłużyć  komin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg przepisów jest od ziemi 6m kiedy w odległości od wylotu komina mniejszej niż 6m jest wyższa przeszkoda np inny budynek lub drzewo.

Aby się nie bawić w przeliczenia producent kotła podaje średnicę i wysokość, które zapewnią bezpieczną pracę kotła.

Natomiast efektywna wysokość minimalna (od wprowadzenia czopucha do przewodu kominowego) wynosi 4m- wg normy EN-13384-2:2005, a norma PN-B-10425.2019 -09 też nakazuje te 4m jako minimum dla wszystkich kotłów z paleniskiem otwartym.

Czyli musisz dostawić, tak z 1,5m przewodu kominowego aby np przy złym wietrze sąsiadowi lub nawet tobie dym do domu nie leciał,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy niska wysokość komina wpływa na zawartość sadzy w piecu? Ciąg w piecu mam dobry, ale sadzy zbiera się dosyć dużo, nie zależnie od rodzaju ekogroszku. Z komina nie wydobywa się czarny dym podczas palenia. Nikomu dymem po oknach nie daje. Więc nie wiem czy przedłużenie komina wpłynie na zawartość sadzy w piecu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.