Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyregulowac dopływ powietrza


krzysiekpli

Rekomendowane odpowiedzi

Jak do tej pory zdarzało się w obecnej instalacji ( w domu we którym obecnie mieszkam) że woda skakała do 95, 100 stopni, a raz 45 stopni (może to komin 14 na 14 cm taki zbudowali) A ja mam ( w domu do którego się przeprowadze za pół roku) od rozdzielaczy do grzejników rurki wielowarstwowe więc takie przegrzewanie może im szkodzić, a przygaszanie też denerwuje.

Więc chcę mieć sterowanie podawaniem powietrza do pieca(w nowym domu), Teraz ustawie klapkę i jest ok. ale za 2 godziny okazuje się że temperatura już za za wysoka, nie wiem czy wiatry tu takie kapryśne że jest ok a za niedługo hula w kominie jak ta lala. Więc wymyśliłem że sterowanie dopływem powietrza do pieca uchroni mnie przed takimi skokami temperatury.

Tylko co lepiej się sprawdzi? wentylator czy ten miarkownik ciągu Unistera w sterowaniu dopływem powietrza?

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj KRZYSIEKPLI. Właściwie to nie wiadomo jaki masz piec. Dużo zależy też od ciągu, czyli od wysokości komina, usytuowaniu go na połaci dachu, ustawienia dachu względem ciągów powietrznuch. To wzsystko ma duży wpływ na to jak się będzie palic w Twoim piecu. Przy wymiarach komina, które podałeś, piec ok. 17kW powinien pracowac w miarę normalnie dlatego przy zwykłym piecu górnopalnym wydaje sie, że lepzsy bądzie miarkownik ciągu. Stosowałem już coś takiego tylko własnej konstrukcji i działało całkiem dobrze. Przy dośc dużych różnicach siły wiatru właściwie nie było różnicy wpaleniu się pieca. A co do rur PEX-AL to jak zrobisz instalację c.o. otwartą z rurą wzbiorczą miedzianą i zdaży Ci się zagotowac wodę raz czy drugi to nie będzie to żaden problem. Dobrze byłoby zastosowac zawór mieszający z automatyką, to znacznie podniosie to komfort ogrzewania jak i zabezpieczy rury PEX-AL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec to viadrus U 22 to sprzedał sprzedawca jak usłyszał że potrzebuje pieca na węgiel. Było to 6 lat temu, innych piecy w domu nie było więc nie mam porównania. Po awari rurociągu ciepłownia miejska stwierdziła że 30 000zł to za duży koszt naprawy jak na nich i zaproponowali żebyśmy sami sobie naprawili na własny kosz :D to dalej bedą zaopatrywać nas w ciepełko, i od tej pory zaczeła się przygoda z własnym piecem w piwnicy :)

 

 

Nie wiem jak u innych ale jak doładuje do pieca to otwieram furtke żeby nie zgaslo, ale trzeba pamiętać żeby za niedługo ją zamknąc żeby nie gotować potem otworzyś bo już cima i tak w koło . Więc żeby nie bawić się w chodzenie i przymykanie i otwieranie to daje małe porcje do pieca, odpada chodzenie do furtki ale znowu chodze często dokładać :) . Więc po przeprowadzce chcę zapewnić sobie trochę większy komfort obsługi pieca, stąd moje pytania na forum. Żeby w nowym domu nie pilnowac już tak tej kotłowni. Ale piec z podajnikiem odpada rozmiary kotłowni oczywiście były zaprojektowane pod kocioł gazowy, więc nie upchnę tam teraz podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to ,że przerabiasz moj temat, sterowanie do viadrusa pogorszyło jeszcze całą sytuację,szczerze współczuję,i podziwiam cierpliwość,ja wyttzymałem z tym cudem 3 sezony, po dlugich rozważaniach kupiłem warmeta(też brak miejsca na coś większego) w innym temacie opisuję moje doświadczenia z tym kotłem,może też znajdziesz w nim rozwiązanie problemów (miał być gaz,ale po ponad roku zwodzenia wszystkich mieszkańcow gazownia odmówiła inwestycji ze względu na nieopłacalność,czyli niejako zostałem skazany na węgiel bądź miał)

a na tą chwilę ratuje Cię tylko palenie koksem,albo desperacka wymiana kotła w środku zimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Wymiana kotła i zrobienie dobrej instalacji kotłowni to jest 1 ( słownie: jeden ) dzień roboty z pomocnikiem. Przy temp do powiedzmy minus 10 na dworze nie zdąży mieszkanie czy dom ostygnąć; wyziębić. To nie jest desperacja tylko męska decyzja. I wszystko musi być dopięte może nie na ostatni guzik, ale domówione. To jest spokojnie mozliwe i realne, a że ktos ma trochę stresu - cóż.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to jest tak jak często na Śląsku: młodzi( ja i moja rodzinka) mieszkają na piętrze domu a starzy (rodzice) na parterze. Ale żeby pokazać że jestem mężczyzną zbudowałem dom :) haha. I przyszłym roku się przeprowadzamy na swoje, więć ten cudowny viadrus U 22 to juz zostanie ojcu na pociechę, a jego zdaniem jak nic nie cieknie to jest dobrze więc spacerki już zostaną jemu :D . Ja teraz chcę zrobić dobrze u siebie w domu i poczuć to co znajomi jak mówią że dwa razy na dobe do pieca chodzą a podajnika nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plotkarskimi zwierzeniami to na inne forum

 

jerryk co ty taki zasadniczy jesteś? to co pytać o rade to jasne cudzą wiedzę wycyckać do cna to ok a nic więcej napisać nie można?? to może powitanie to też źle bo to nie na temat instalacji?

wyluzuj

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU JERRYK i przeglądający to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.