Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura powrotu + zawór 4D


emdez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Niedawno hydraulik zamontował u mnie kocioł na pellet 12kW, dom pow. 120m2, 2 piętra, stara instalacja. Jedno piętro jest obecnie niezamieszkałe (parter), więc kaloryfery są przykręcone na minimum. Zbiornik CWU (100l) też jest ustawiony na minimum, gdyż ciepła woda dopływałaby tylko na parter, na którym tak jak wspomniałem nikt nie mieszka (dopiero po sezonie grzewczym CWU będzie doprowadzone na I piętro).

Instalacja wygląda podobnie jak na schemacie, na zaworze 4D w tej chwili nie ma jeszcze siłownika ale będzie zamontowany lada dzień – ustawiony jest stale na 5. Moim problemem jest niska temperatura powrotu - przy temp. zadanej pieca 65°C wynosi ona ok 47-48°C. Średnica rurek to 32 mm. Instalacja będzie jeszcze modyfikowana więc jest okazja by dokonać usprawnień. Jakie rozwiązanie byłoby w tym przypadku najlepsze? Pompa kotłowa z zaworem ATV?


 

schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. część rur jest PP a część stalowe ocynk.

W internecie spotkałem się też z takim rozwiązaniem, pytanie czy będzie on współpracował z zaworem 4D. Zazwyczaj w takim układzie jest zastosowany zawór 3D. Wiadomo, że preferował bym wariant tylko z pompą jak na Twoim schemacie bo wtedy konieczne jest mniej przeróbek.

schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.