Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Compact 10 Kw - czarna komora spalania


pawelsko1

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili kociołek pracuje w trybie nadzoru . Temp zadana 65 st histereza 2 st. Parametry

Min praca podajnika 1 s max 3 s

Min obroty wentylatora 15% max 32 %

Pelet ładnie sie spala , ale co niepokoi to czarna komora spalania. Piec po osiągnięciu temp 70 stopni wchodzi w nadzór , po spadku do 68 pid Praca i tak w kółko trzyma sie zasięgu 67-70 stopni przy temp powrotu pow 65 st. 

Czy powodem smolenia w komorze jest to że kocioł przez ten tryb pracy (bez wygaszania) pracuje prawie cały czas na bardzo małych obrotach wentylatora?

Czy po zamontowaniu zetki w kotłowni jest szansa ze poprawi mi się spalanie?

Czy lepszym rozwiązaniem  będzie jednak praca z wygaszaniem?

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj ostatniego postu.

Wygaszanie kotła i praca od czujnika pokojowego/termostatu. Żadne potrzymanie przy takiej mocy. Ten kociol nie bedzie prawidłowo spalał nawet przy 3KW ( mało który to potrafi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci to potrzymanie,skoro jak sam widzisz kocioł dlugo pracował na 1-3 s i nie wchodził na wyższe obroty. Wnioskuję, że nie było zapotrzebowania na energie, więc kolejna zmiana na wyzszą zmieni tylko to, że dalej będzie "prykał", aż (moze) się przegrzeje i wygasi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawelsko1 napisał:

Rozumiem  że nienależnie od temperatur zewnętrznych podtrzymanie nie powinno byc stosowane?  

Może być stosowane, ale to ma być chwilowe, a nie długa praca. Wszystko zależy kto ile ogrzewa m/2 chaty , bo to też jest wazne dla zastosowania " podtrzymania". 

Przy takich temp zewnetrznych z regulatora pokojowego i ustawionej w nim histerezy. 

Nie napisaleś ile ogrzewasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ogrzania ok 120 m2. Zastanawia mnie tez jak rozwiązać problem podłogówki (mam ja w trzech pomieszczeniach) reszte kaloryfery. Podłogówka jak wiadomo długo się nagrzewa i przy pracy pieca raz na dobę na przykład , jak to rozwiązać sensownie? Przy jakich temp ustawiac włączanie wyłączanie pompy podłogowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Też jestem ciekawy jak ustawic prace pompy podlogowej. Pawelsko1 jak masz jakoes rozwiazanie to podrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem ciekaw jak wysterować pompę podłogową. Może połączyć ją z pompą co i włączyć menu instalatora sterowanie pompą co na włączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór! Trzeci sezon ogrzewam mieszkanie ok 60 m2, tylko grzejniki. Ogólnie nie mam problemu z ilością spalanego pelletu, z instalacją czy awaryjnością kotła. Jedyne co chciałabym poprawić to wygląd komory spalania ponieważ jest czarna z odrobinką szarosci/bieli. Jeśli tak musi być i z czołówką, umorusana jak górnik muszę czyścić komorę to spoko. Jeśli coś można poprawić to będę wdzięczna za podpowiedzi :) kocioł pracuje na pid, pellet poltarex premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.